Za co kochamy Grecję?

Grecja

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: bo nie ma drugiego tak mistycznego i owianego tajemnicą kraju. Warto też podkreślić, że jest to miejsce na tyle ciekawe, że każdy bez różnicy, znajdzie na jego obszarze coś w sam raz dla siebie. Najwięcej atrakcji dostarczają zaś turystom greckie wyspy. I to właśnie one, goszczą rok rocznie coraz większą liczbę zainteresowanych. To także greckie wyspy, stanowią jedną z najbardziej rozpoznawalnych „wizytówek” Grecji. Zobacz, co mają w sobie takiego, że mało kto jest w stanie oprzeć się ich swoistemu urokowi…

[divider]

Korfu – czyli coś dla amatorów pieszych wędrówek

Korfu to główna wyspa Archipelagu Wysp Jońskich. Staje się ona bardzo często celem wycieczek turystycznych, przede wszystkim dlatego, że wyróżnia ją: łagodny klimat i bujna roślinność. Poza tym, nie brakuje również w jej obrębie, obszarów idealnych na piesze wędrówki. Cechami jakimi może „pochwalić się” Korfu są także: niezwykła gościnność mieszkańców malowniczych wiosek oraz zaciszny charakter całego obszaru. To co rzuca się również w oczy, to uczucie, że czas na tej wyspie się zatrzymał…

Mykonos – coś w sam raz dla pasjonatów nocnych rozrywek

Wyspa ta należy do Archipelagu Cyklad. Na jej obszarze znajduje się sporo pięknych plaż oraz liczne tawerny i bary, które aż kipią od muzyki na żywo i gwarantują świetną zabawę. Najbardziej gwarne imprezy, odbywają się nocą. W błędzie jest jednak ten, kto uważa, że poranek daje nam wytchnienie. W ciągu dnia bowiem, kontynuacja zabawy odbywa się na piaszczystych plażach. Wyspie tej, nie można też odmówić urokliwości, którą gwarantują bielone, wąskie uliczki. Możemy je zwiedzać do woli, szczególnie w czasie sesji – gdyż wtedy, miasteczka wyspy są niemal opustoszałe. Grecy bowiem odpoczywają wtedy.

Kreta – unikalna i najbardziej znana

Kreta to jedna z bardziej kojarzonych z Grecją wysp. Turyści tłumnie przybywający na jej obszar, podkreślają takie główne jej atuty jak: śródziemnomorski klimat, piękne plaże, ważne (unikalne) znaleziska archeologiczne. Sporą popularnością cieszy się także niesamowity Wąwóz Samaria, który pozwala przejść niemal całą wyspę z północy na południe.

Rodos – wspaniałe plaże i cudne krajobrazy

To właśnie te dwa elementy sprawiają, że wyspie tej nie grozi zapomnienie. Turyści przybywają tu również ze względu na sporą liczbę wspaniałych budowli zakonu joanitów. Największą atrakcją jest dla nich Pałac Wielkich Mistrzów – otoczony potrójnym murem zamek z XIV wieku.

Santoryn – legendarną Atlantydą?

Tak twierdzą jej mieszkańcy. Swoje „domniemania” opierają na fakcie lokalizacji tej wyspy, gdyż stanowi ona fragment zatopionego w morzu wulkanu. Coraz to nowsze odkrycia archeologiczne, również potwierdzają tą tezę. Najwięcej emocji budzi wśród turystów rejs statkiem do stolicy wyspy Thiry, który płynie przez środek dawnego krateru. Miasto to bowiem, zbudowane jest na krawędzi kaldery, która zapewnia mieszkańcom żyzną ziemię – idealną pod uprawę winorośli.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!