Włochy – radość życia tkwi w szczegółach

Włochy

Ten kraj utożsamiany jest z nieprzejednaną radością życia, przejawiającą się pod różnymi postaciami. Włoska radość życia, to pyszna kawa wypijana na słynnych placach takich jak Piazza Nona w Rzymie. Ta sama włoska radość życia to także szał mediolańskich zakupów i bliskość ze światem mody. Wreszcie włoska radość życia to rozkosz dla podniebienia, którą gwarantuje wyśmienita włoska kuchnia z doskonałymi winami na czele. Jak zatem widać, wyjazd do Włoch to jak najbardziej trafna decyzja, jeśli tylko chcemy „naładować swoje akumulatory” pozytywną energią. Nastrój ten możemy jeszcze bardziej w sobie „utrwalić”, gdy udamy się w kilka naprawdę pięknych i klimatycznych miejsc.

[divider]

Włoskie zakątki marzeń

Odwiedzając Włochy i pragnąc odkryć ich osobliwość, powinnyśmy udać się w pierwszej kolejności na obszar, jaki zajmuje Villa Carlotta. Wybudowana w 1747 roku, służyła jako letnia rezydencja bogatego mediolańskiego bankiera. Obecnie w budynku tym, umieszczono dość pokaźną kolekcję dzieł sztuki. Willa uznana jest za najsłynniejszą i jedną z najpiękniejszych nad brzegiem jeziora Como. Chcąc wprawić się w naprawdę doskonały nastrój, najlepiej odwiedzić ją wczesną wiosną i koniecznie spędzić trochę czasu w należącym do rezydencji ogrodzie botanicznym. Widok kwitnących azalii i rododendronów wkomponowanych w las palmowy, pozwoli nam prawdziwie się zrelaksować. Innym miejscem, w którym również nie trudno o podtrzymanie pozytywnego nastroju jest Bellagio. To niewielkie miasteczko, wyglądem przypomina idylliczne obrazki na różnokolorowych pocztówkach. Wypełniają je wąskie malownicze uliczki, przepiękne, ogromne wolne przestrzenie oraz słoneczne plaże. W takim miejscu, nie trudno o udany wypoczynek. Wiele pozytywnych odczuć, wzbudzi w nas także Costa Smeralda czyli Szmaragdowe Wybrzeże. Ten istny dla naszych oczu raj, znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu Sardynii. To co wzbudza w turystach największe emocje, to ciemno-zielona barwa morza, która miejscami przechodzi w jaśniejszy turkus. Jego powierzchnię pokrywa delikatny biały piasek plażowy oraz białe granitowe skały.

W swoich planach zwiedzania Włoch, powinniśmy uwzględnić również wizytę w Bolonii. Tam czeka na nas między innymi, imponujących rozmiarów (zresztą uznawana za największą na świecie) arkada licząca sobie 666 łuków. Kolumnada nie tylko urzeka swoimi rozmiarami, ale również rzuca przyjemny chłód. Na liście zakątków marzeń z obszaru Włoch, nie powinno też zabraknąć wyspy Ischia. To największa pod względem powierzchniowym wyspa, położona w obrębie Zatoki Neapolitańskiej. Jej główną atrakcję stanowią lecznicze źródła i łaźnie termalne. Baseny te nie tylko znajdują się wśród malowniczych ogrodów subtropikalnych ale mają także bardzo pozytywny wpływ na niektóre nasze dolegliwości chorobowe, takie jak reumatyzm czy też problemy z artretyzmem.

Jak zatem widać, wczasy czy chociażby krótki pobyt we Włoszech, to doskonały pomysł dla wszystkich, którzy pragną w pełni odpocząć i naprawdę się zrelaksować. Jeśli więc szukasz takiego właśnie miejsca, to Włochy są odpowiedzią, której szukasz.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!