Wakacje w Europie

Grecja

Okres wakacji już tuż, tuż, a my ciągle nie wiemy, gdzie tym razem go spędzimy. Biura podróży kuszą spotami telewizyjnymi i bannerami na stronach internetowych, a my wciąż nie jesteśmy zdecydowani. Czasami przyczyną tego jest brak konkretnego celu, do którego chcielibyśmy się udać. Tym samym nie chce nam się analizować wszystkich dostępnych ofert i zastanawiać, która z nich jest najbardziej atrakcyjna. Jeżeli właśnie taki dylemat nam towarzyszy, może warto skupić się na najbardziej popularnych miejscach, które wybierają turyści?

Bułgaria

Bez wątpienia kraj ten należy do częstych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Najbardziej znanym regionem, do którego corocznie przybywa mnóstwo turystów jest Słoneczny Brzeg. Znajduje się on na południowym wybrzeżu Bułgarii. Można tu wypoczywać na pięknych, złotych plażach, uprawiać sporty wodne, ale i prowadzić bogate życie nocne. Na uwagę w regionie zasługuje miasto Neseber. Należy ono do najstarszych miast europejskich. Znajdują się tu liczne zabytki, kręte uliczki i typowe dla tego miejsca zabudowania. Inne znane miasta turystyczne w okolicy, to chociażby św. Włas, Primorsko czy Rawda. Bułgaria jest doskonałym miejscem wypoczynku zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i grup przyjaciół. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest tu stosunkowo niedrogo, a można cieszyć się pięknem krajobrazu i wspaniałymi plażami.

Chorwacja

Kierunek doskonale znany Polakom. Jest to państwo wręcz stworzone dla turystów. Panuje tu idealny klimat, a obszary nad morzem są jednymi z najbardziej słonecznych na kontynencie. Cudowne wczasy spędzą tu miłośnicy wygrzewania się na plaży, żeglowania czy nurkowania. Do dyspozycji jest tu bogata baza noclegowa i pełna infrastruktura, zapewniająca wypoczynek nawet niezwykle wymagającym urlopowiczom. Do Chorwacji można się wybrać zarówno na wycieczkę all inclusive, organizowaną przez biuro podróży, jak i na własną rękę. Trzeba jednak przyznać, że ta druga forma cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem wśród rodzin czy grup znajomych. Można zatem udać się tam na wyprawę samochodem lub też skorzystać z połączeń lotniczych, których nie brakuje w ofertach tanich linii. Będąc w Chorwacji warto zawitać do Dubrownika, który dzięki wspaniałej architekturze i zabytkom znalazł się na liście dziedzictwa UNESCO. Inne interesujące miejsca to Zadar, Trogir i Pula.

Grecja

Jedno z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miejsc na świecie. Kolebka kultury antycznej, miejsce narodzin filozofii, teatru, muzyki… i w końcu cudowny punkt na turystycznej mapie świata. Z radością przyjeżdżają tu ludzie chcący pozwiedzać niesamowite zabytki architektury i sztuki. Z fascynacją podążają w tym kierunku miłośnicy błogiego wypoczynku nad brzegiem morza. A z wielkim apetytem przybywają tu zwolennicy greckich przysmaków, znanych w każdym zakątku globu. Wybierając się do krainy oliwek i drzew cytrusowych można skusić się na wycieczkę kontynentalną lub też postawić na jedną z wyjątkowych greckich wysp. Turyści ukochali sobie przede wszystkim takie wyspy, jak: Kreta, Rodos, Korfu, Kos czy Zakynthos. Nie będzie więc problemu, by znaleźć je w ofertach biur podróży. Malownicze tereny, cudowne zabytki i piaszczyste plaże z lazurowym morzem w tle, to chyba wystarczające powody do odwiedzenia tego niesamowitego kraju.

Europa da się lubić!

Wśród popularnych celów wakacyjnych można wymieniać jeszcze wiele stałych lokalizacji, które od lat znajdują się na top liście turystów. Nie można tu zapomnieć o Włoszech, które praktycznie w każdej części są w stanie zaoferować coś interesującego dla odwiedzających. Rzym, Mediolan, Florencja, Sycylia, Sardynia… To tylko niektóre miejsca, które proponuje słoneczna Italia. Kolejne państwo, które cieszy się wyraźną sławą wśród urlopowiczów, to Portugalia. Najczęściej odwiedzanymi miastami są tu niesamowita Lizbona, a także słynące z wyśmienitego wina – Porto. Także Hiszpanii nie należy pomijać wspominając o europejskich krajach turystycznych. Ukochana nie tylko przez miłośników piłki nożnej, ale i architektury Gaudiego – Barcelona czy nie mniej urokliwy – Madryt.

Coś dla odmiany…

Atrakcyjnych punktów na mapie naszego kontynentu można wymieniać bez końca. Niemniej, jeżeli nie chcemy udawać się do miejsc, które są pełne turystów, ale pragniemy spędzić wakacje nieco inaczej, warto zastanowić się nad mniej popularnymi kierunkami.

Macedonia

Idealnym celem dla miłośników górskich wypraw jest Macedonia (Republika Macedonii). Ten górzysto-wyżynny teren sprosta wymaganiom także zwolenników sportów wodnych. Znajdują się tu bowiem wspaniałe jeziora, z których najbardziej rozpoznawalnym jest Jezioro Ochrydzkie. Kluczowymi miejscowościami w Macedonii są: stolica państwa Skopje, letni kurort – Ochryda oraz Bitola.

Łotwa

W swoich wyborach wakacyjnych Polacy często zapominają o wyjątkowych krajach nadbałtyckich. Tymczasem, bez wątpienia zasługują one na uwagę. W Łotwie na pewno warto skierować się do miasta stołecznego – Rygi, gdzie czeka na nas piękne Stare Miasto i największe na świecie nagromadzenie architektury secesyjnej. Centrum wypoczynkowym jest natomiast Jurmała, stanowiąca grupę uzdrowiskowych osiedli. Można tu liczyć na piękne plaże i rozbudowaną bazę noclegową oraz gastronomiczną.

Estonia

Podobnie Estonia powinna skusić nas swoimi atrakcjami. Kraj ten mimo iż nie zalicza się do państw skandynawskich, to jednak da się w nim wyczuć wyraźne wpływy z tamtych obszarów. Można tu wypocząć zarówno w większych miastach, jak i mniejszych malowniczych lokalizacjach. Będąc w Estonii trzeba pamiętać o Tallinie. Jego zachwycające Stare Miasto jest nazywane Florencją Północy, co już samo w sobie staje się rekomendacją. Latem największą popularnością cieszą się nadmorskie kurorty: Parnawa, Haapsalu oraz wyspy Sarema czy Hiuma.

W zależności od tego, czy preferujemy wakacje w tłumnie odwiedzanym miejscu, czy nieco mniej słynnym, ale często równie atrakcyjnym, tam też skierujemy się na nadchodzący urlop. Bez względu jednak na to, gdzie zamierzamy się udać, warto o tym pomyśleć, już teraz.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!