Dlaczego warto jechać do Szwajcarii?

Szwajcaria

Odpowiadając na to pytanie, należy podkreślić, że Szwajcaria to kraj, który obfituje w liczne rozmaitości. Oznacza to w praktyce, że każdy kto marzy o urlopie idealnym, powinien udać się właśnie do Szwajcarii. Co takiego wyróżnia ten kraj spośród wielu innych? Przede wszystkim to, że na jego terenie używa się 4 różnych języków: włoski, francuski, niemiecki oraz retoromański. Po drugie obszar Szwajcarii jest bardzo zróżnicowany kulturowo. Po trzecie uwagę przyciąga również bardzo różnorodny krajobraz. Po czwarte w jej obrębie znajdują się liczne, ciekawe obiekty zabytkowe oraz malownicze zakątki marzeń, których nie sposób ominąć. Wszystko to razem wzięte sprawia, że Szwajcaria nigdy nie narzekała na brak zainteresowania ze strony turystów. Poza tym, każdy kto ją odwiedzi, nie będzie mógł narzekać na nudę.

[divider]

Szwajcarskie zakątki marzeń

Jednym z nich jest piękne Jezioro Czterech Kantonów – symbol szwajcarskiej demokracji. Jezioro stanowi centrum tego kraju – także pod względem historycznym, gdyż to właśnie tu w 1291 roku podpisano porozumienie o jedności między Uri, Schwyz i Unterwalden. W 1332 roku do porozumienia przystąpiła również Lucerna. Innym równie malowniczym miejscem, jest błękitna grota lodowa, która powstała na lodowcu u źródła rzeki Rodan. Jej charakterystyczną cechą jest fakt, że samoistnie powiększa ona swoją głębię czy też powierzchnię o 100m w głąb lodowca. Na turystach spore wrażenie, mogą również wywołać kwitnące: figi, oliwki i granaty a także niesamowity widok na jezioro i góry. Wszystko to oferuje cudowne miasteczko Locarno nad jeziorem Maggiore. Jako zachęta do jego odwiedzenia, powinien posłużyć fakt, że na obszarze tym, słońce świeci nieprzerwanie przez 2300 godzin w roku. Tak więc, jest to miejsce idealne dla wszystkich „ciepłolubnych” turystów. Podobnie urzekającym miejscem jest także jezioro Sils. To prawdziwy raj dla nurków, wędkarzy i miłośników pieszych wędrówek w nieznane. Najpiękniejsze widoki gwarantuje nam tu …zima, kiedy trawy u brzegu jeziora pokryte zostaję grubą warstwą skrzącego w słońcu lodu.

Alpejski luksus czyli najlepsze ośrodki wypoczynkowe Szwajcarii

Dalecy bylibyśmy od prawdy, stwierdzając że Szwajcaria to jedynie piękne krajobrazy. Miejsce to oferuje bowiem bardzo wiele miłośnikom zimowego szaleństwa. Warte ich uwagi są między innymi takie ośrodki jak:

Zermatt

Jeszcze do niedawna, funkcjonował jako senna i niewiele znacząca wioska w górach. Dzisiaj jawi się już jako międzynarodowy ośrodek wypoczynkowy, oferujący swoim gościom między innymi wjazd kolejką zębatą na pewną wysokość góry określanej mianem Matterhorn, która sięga wysokości 4478m n.p.m.

St. Moritz

To z kolei miejsce, gdzie słońce świeci przez 322 dni w roku, co sprawia, że ten ośrodek sportów zimowych i wypoczynkowy, stanowi najbardziej „słoneczny” ze wszystkich tego typu obiektów w Szwajcarii. Ośrodek ten cieszy się międzynarodową sławą.

Davos

Miejsce polecane zarówno latem, jak i zimą. Ma to związek z panującym tu leczniczym klimatem oraz wielu słonecznym dniom i przyjemnemu świeżemu górskiemu powietrzu. Davos funkcjonuje jako ośrodek wypoczynkowy, rekreacyjny i sportowy o charakterze uzdrowiskowym. Na jego obszarze znajdziemy też liczne restauracje, dyskoteki, teatry.

Saas Fee i jego atrakcyjność

Wyjątkowo ciekawym miejscem na obszarze Szwajcarii, jest również ta niewielka wioska górska. Jej największymi atrakcjami są: lodowiec Fee na obszarze którego znajduje się piękna lodowa grota o powierzchni 5000m2 oraz najwyżej położona w Europie, niezwykła obrotowa restauracja, z której rozpościera się wspaniały widok na panoramę Alp.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 1 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!