Nowa Zelandia – raj przyrodniczy na krańcu świata

Nowa-Zelandia

Tak najkrócej można by, zareklamować ten piękny i wyjątkowo malowniczy kraj. Widoki, jakie czekają na przyjezdnych, zapadają w pamięć na długi czas. Te niesamowite wrażenia obiecują turystom: malownicze zatoki, lasy deszczowe, piękne fiordy, lodowce, obszary geotermalne. Jednym słowem Nowa Zelandia to miejsce idealne dla wszystkich miłośników natury. Odpoczynek w tak cudownym miejscu, pozwoli nam naładować „akumulatory” pozytywną energią, której starczy nam na cały rok.

Filmowe zakątki Nowej Zelandii

Najprawdopodobniej o ich istnieniu wiedzą przede wszystkim, amatorzy kultowej już dziś sagi „Władcy Pierścieni”. Warto by poznali je również „niewtajemniczeni”. Otóż tłem niektórych, dziejących się w filmie wydarzeń, stały się:

Park Narodowy Tongariro

Wypełniające jego obszar, charakterystyczne stożki trzech wulkanów, popękana wokół ziemia, poprzecinana bajorami kipiącej lawy, z której wydobywają się opary dymu, stały się filmową mroczną krainą Mordor. Warto przy tym nadmienić, że znajdujące się na obszarze Parku trzy wulkany: Ruapehu, Ngauruhoe oraz Tongariro są nadal aktywne, lecz dostępne dla szukających wyzwań turystów.

Wellington – stolica Nowej Zelandii

Park Mt. Victoria stał się z kolei filmową kryjówką hobbitów, uciekających przed Czarnymi Jeźdźcami. Krajobraz miasta tworzą liczne zatoki, strome wzgórza oraz górujący nad miastem szczyt Mount Victoria. Warto się na niego „pofatygować”, dla pięknego widoku, jaki nam oferuje. Jest to panorama miasta.

Malowniczy fiord, skok na bungee i inne

Tak w dużym skrócie, można określi wszystkie pozostałe atrakcje, jakie ma nam do zaoferowania Nowa Zelandia. A jest ich rzeczywiście wiele. Gdy udamy się na przykład do Queenstown będziemy mogli między innymi zaliczyć skok na bungee z wysokości 102metrów!. Na śmiałków czekają tu również takie atrakcje jak: spływy raftingowe czy wyścigi łodziami obok zanurzonych w wodzie skał. Spragnieni prawdziwego kontaktu z przyrodą, mogą z kolei udać się na Milfort Sound. Wiele emocji powinna wzbudzić w turystach, ekscytująca wycieczka łodzią. W czasie podróży można podziwiać piękne wodospady i kroczące po brzegu pingwiny lub zachwycić się delfinami, które chętnie towarzyszą turystom. Amatorom ciekawych fotografii przyrodniczych, z pewnością spodoba się obszar jakim jest Jezioro Matheson, często określane również jako jezioro lustrzane. Ma to związek z faktem, że w czasie ładnej pogody, na jego tafli pojawia się niesamowita panorama widokowa, której głównym elementem są dwa najwyższe szczyty Nowej Zelandii – Mount Cook liczący sobie 3755m n.p.m. oraz Mount Tasman o wysokości 3496m n.p.m.

Naleśnikowe wzgórza

Pod tą nazwą kryją się otoczone przez morskie wody wapienne skały, wyglądające jak poukładane w stosy naleśniki. Być może właśnie tej charakterystycznej formie, zawdzięczają one swoją oryginalną nazwę, która brzmi Pancake Rocks.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!