Egipt – na szlaku Wielkich Faraonów

egipt

Ciepły wiatr. Niemal stale błękitne niebo. W tle majestatyczne budowle oraz równie dumne wielbłądy. Tak pokrótce można opisać Egipt – kraj Wielkich Faraonów. Jego atuty, wykorzystują pisarze i reżyserzy. Otoczony aurą tajemniczości, kusi zaś coraz większe rzesze zainteresowanych turystów.

Egipt to kraj, w którym bardzo łatwo zapomnieć o szarej rzeczywistości. Kraina ta ma bowiem wiele do zaoferowania przybyszom z daleka. Najlepiej podróżować po Egipcie samodzielnie. Ma się bowiem wówczas większą szansę na zobaczenie tego, co rzeczywiście nas interesuje. A miejsc takich, które godne są naszej turystycznej uwagi, w Egipcie nie brakuje.

Na pierwszy plan wysuwa się piękny, ogromny – liczący sobie 15 milionów ludzi – Kair. Jest to największe miasto na obszarze Afryki. Kair składa się z dwóch wyraźnie odróżniających się od siebie części. Jedna – bardziej nowoczesna i charakteryzująca się swoistym bogactwem – znajduje się bliżej Nilu. Druga zaś to stara część miasta. Na jej obszarze znajdziemy liczne targi, meczety oraz wąskie uliczki. To co wyróżnia znajdujące się tu dzielnice, to ubóstwo. Mimo to, i tak są one na swój sposób zachwycające i magiczne. Największą popularnością wśród turystów, cieszy się znajdujące na obszarze Kairu Muzeum Egipskie. Wizyta w nim, wydaje się być niemal obowiązkowa. Obiekt ten zaskakuje zarówno swoimi ogromnymi rozmiarami, jak i ilością zgromadzonych eksponatów. Wśród nich na wyróżnienie zasługują między innymi: posągi faraona Amenhotepa III i jego małżonki Teje; mumia Ramzesa II; mumie zwierząt w tym kotów, które były uznawane w Egipcie za święte; przedmioty z grobu Tutenchamona.

Egipt to również niesamowita Giza, której swoistą wizytówkę stanowią majestatyczne Piramidy. Na naszą uwagę zasługują przede wszystkim trzy największe czyli Piramida: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Warto też zatrzymać się chwilę przy mastabach czyli grobowcach ówczesnych dostojników.

Będą na wczasach w Egipcie warto też poświęcić trochę czasu na odwiedziny w miejscowości Karnak. Tu znajduje się majestatyczna świątynia Boga Amona. Spore wrażenie zrobi na nas z pewnością Dolina Królów – znajdująca się na ogromnym obszarze po przeciwnej stronie miasta. Jest to ogromnych rozmiarów nekropolia, której istotną część stanowią wykute w skałach grobowce. To także stąd pochodzi jeden z najsłynniejszych grobowców egipskich, należący do Tutenchamona (jedno z przedwcześnie zmarłych faraonów).

Pobyt w Egipcie można również urozmaicić sobie, poprzez nurkowanie. Jeden z lepszych obszarów do uprawiania tego typu hobby to Hurgada. Nurkowanie po tamtejszych rafach, to prawdziwa przygoda „oko w oko” z niesamowitą oceaniczną fauną i florą. Spore wrażenie robią tęczowe ryby oraz ogromne koralowce i gąbki.

Zmęczeni zwiedzaniem, możemy też odpocząć w jednym z mniej popularnych aczkolwiek szalenie malowniczych kurortów egipskich, jakim jest Dhahab. Największą atrakcją tego miejsca, są liczne – zgromadzone głównie przy brzegu – urocze restauracyjki, które oferują…wyłącznie miejsca leżące. Wypoczynek w cieniu palm i plecionych trzcinowych dachów, to niepowtarzalne uczucie relaksu i prawdziwej przyjemności. Warto nadmienić, że wszystkie te lokaliki znajdują się w bardzo bliskim sąsiedztwie morza.

Podsumowując, wczasy w Egipcie, poleca się głównie osobom, które szukają miejsca, w którym jednocześnie mogą zobaczyć coś ciekawego, przeżyć coś niesamowitego i w każdej chwili, wygodnie „poleniuchować”. Dodatkową zaletą podróży w to miejsce jest to, że ceny w Egipcie nie należą do najwyższych. Warto więc już dziś, zastanowić się nad tym, gdzie spędzimy najbliższe wakacje. Egipt – mimo, że daleki – wydaje się być naprawdę najlepszym kierunkiem…

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!