Wyspy Kanaryjskie – TOP 8 – Co warto zobaczyć?

Wyspy Kanarysjkie - TOP
Wyspy Kanarysjkie - TOP

Wyspy Kanaryjskie kuszą łagodnym klimatem, pięknymi widokami oraz kurortami, na terenie których tanie noclegi można znaleźć o każdej porze roku. Jakimi skarbami może się pochwalić ten archipelag? Jakim atrakcjom znane biura podróży najchętniej poświęcają swój czas?

TOP 8: Las Playas de Cotillo

Las Playas de Cotillo to ważny punkt na mapie Fuerteventury – szczególnie dla tych turystów, dla których wczasy na Wyspach Kanaryjskich mają oznaczać przede wszystkim relaks na pięknej plaży. Miejsc to urzeka z jednej strony naturalnym charakterem, z drugiej – dobrymi warunkami do wypoczywania.

TOP 7: Siam Park

Siam Park to idealne miejsce dla tych, którzy na wakacje na Teneryfie wybrali się całą rodziną. Ten wodny park zapewni moc atrakcji i dużym, i małym gościom, a czas spędzony na jego terenie z pewnością nie będzie czasem straconym. Wodne tunele, baseny i zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności – oto ciekawostki, dzięki którym nuda nikomu tu nie zagrozi.

Playa de San Juan na Teneryfie
Playa de San Juan na Teneryfie

TOP 6: Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas to najważniejsze miasto na Gran Canarii, a wycieczki po jego terenie mogą sprawić sporo radości miłośnikom historii i pięknej architektury. Co warto zobaczyć w tym mieście? Piękną katedrę z XV wieku oraz muzeum, w którym sporo uwagi poświecono Wielkim Odkryciom Geograficznym. Kolonialne domy oraz piękne plaże czekające w okolicy – oto kolejne czynniki, które skutecznie zachęcają do spędzenia wakacji w rejonie tego miasta.

TOP 5: Góry Anaga

Teneryfa, bardzo chętnie odwiedzana przez amatorów sportów wodnych, może się okazać rajem dla wszystkich miłośników górskich wędrówek. Jednym z ciekawszych miejsc są tu Góry Anaga, mogące się pochwalić sporą ilością punktów widokowych oraz malowniczych tras, których pokonanie sprawi piechurom wiele radości.

TOP 4: Park Naturalny Corralejo

Park Naturalny Corralejo to jedna z ważniejszych atrakcji, jakimi może się pochwalić Fuerteventura. Piaskowe wydmy, które tworzą malowniczą plażę o długości 11 km, wspaniałe widoki na ocean oraz spora ilość terenów spacerowych – oto czynniki, dzięki którym miejsce to stało się ważnym celem turystycznych wypraw i jedną z ważniejszych atrakcji Wysp Kanaryjskich.

TOP 3: Masca

Masca to niewielka miejscowość na Teneryfie, która – dzięki swej lokalizacji- może oczarować każdego. Aby dotrzeć na jej teren, trzeba pokonać krętą drogę, pnącą się stromo pod górę. Nagrodą za ów trud są piękne widoki oraz wyjątkowa atmosfera, którą Masca podbiła serca turystów już dawno.

TOP 2: Jameos del Agua

Jameos del Agua to jedno z ciekawszych miejsc na Lanzarotte. Na turystów czeka tu piękna jaskinia, będąca pamiątką po erupcji wulkanu, w której wnętrzu znajduje się ciekawy zbiornik wypełniony wodą. To wyjątkowe miejsce, które może zrobić wielkie wrażenie na tych którzy na terenie Wysp Kanaryjskich szukają najbardziej nietypowych atrakcji.

Teneryfa - Wulkan Teide
Teneryfa – Wulkan Teide

TOP 1: Teide

Wulkan Teide stał się jedną z turystycznych wizytówek Teneryfy, a wycieczki na jego szczyt od lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Nic w tym dziwnego – to najwyższy szczyt nie tylko na Wyspach Kanaryjskich, ale i w całej Hiszpanii, a wędrówki po jego zboczach są szansą na nacieszenie się wyjątkowymi pejzażami.

Wyspy Kanaryjskie mają się czym pochwalić, a dzięki licznym i dość zróżnicowanym atrakcjom, każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Wczasy w tej części świata sprawdzą się o każdej porze roku, nic więc dziwnego, że zainteresowanie pobytem na tym hiszpańskim archipelagu od lat utrzymuje się na tak wysokim poziomie.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!