Europejskie parki rozrywki

Gardaland

Kto z nas nie ma od czasu do czasu ochoty poczuć się znów dzieckiem i odwiedzić europejskie parki rozrywki. Zapomnieć o problemach i rzucić się w wir zabawy w wesołym miasteczku. Kto nie marzy o zakręconych rollercosterach, karuzelach, samochodzikach i diabelskich młynach. Jeśli planujesz więc wypoczynek z dziećmi, lub sam jeszcze czujesz w sobie dziecko, warto przyjrzeć się dziesięciu najsłynniejszym parkom rozrywki w Europie, które zapewnią świetną zabawę w czasie rodzinnych wakacji.

[divider]

10. Port Aventura (Salou – Hiszpania)

Jest jednym z największych wesołych miasteczek w Hiszpanii. Może się poszczycić największą kolejką górską w Europie. Ma ona 76m wysokości, ponad 1,5 km długości. Maksymalna prędkość osiągana przez wagoniki Shambhali to 134 km\h. Do innych ciekawych atrakcji parku zaliczyć można wieżę wystrzeliwującą pasażerów pionowo do góry, ogromną drewnianą kolejkę górską oraz aquapark znajdujący się na terenie Port Aventura.

Ceny: Za jednodniowy bilet wstępu dla dziecka zapłacimy 39 euro, dla dorosłego natomiast 40 euro.

9. Gardaland (Włochy)

Park rozrywki znajduje się w prowincji Werona niedaleko jeziora Garda, rocznie odwiedza go około 3 mln osób. Blue Tornado – kolejka górska będąca największą atrakcją parku osiąga prędkość 80 km/h. Atrakcje znajdujące się w parku podzielone zostały na grupy tematyczne. Coś dla siebie znajdą tu fani fantastyki, adrenaliny i przygody. Po całym dniu szaleństw istnieje możliwość skorzystania z usług barów, restauracji oraz hotelu.

Ceny: Jednodniowy bilet dla osoby dorosłej kosztuje 37,5 euro, dzieci do 10 roku życia oraz osoby po 60 roku życia zapłacą 31 euro.

8. Efteling Park (Kaatsheuvel – Holandia)

Największy w Holandii i najstarszy w Europie park rozrywki. Stworzony a atmosferze baśni oferuje odwiedzającym 4 sektory – park, hotel, pola golfowe oraz ośrodek rekreacyjny. Wspaniałe miejsce dla osób interesujących się fantastyką. Popołudnie można tu spędzić w towarzystwie krasnoludów, elfów, wróżek i innych magicznych stworzeń.

Cena: Bilet kosztuje 62 euro, w cenę wliczone są posiłki i napoje.

7. Park Tivoli (Kopenhaga – Dania)

Park będący doskonałą rozrywką zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci znajduje się w samym centrum Kopenhagi. Karuzele rozmieszczone są w malowniczym ogrodzie, w którym w sezonie letnim można pospacerować oraz wysłuchać jazzowych koncertów. Główną atrakcją tego wesołego miasteczka jest karuzela Himmelskibet, dzięki której można podziwiać panoramę miasta z wysokości ok. 80 metrów. Park Tivoli może poszczycić się również posiadaniem najstarszej w Europie kolejki górskiej.

Cena: Za wstęp do Tivoli dla osób powyżej 8 roku życia zapłacimy 95 koron duńskich czyli około 53 zł.

6. Hansa Park (Skierksdorf – Niemcy)

Park rozrywki znajduje się nad Morzem Bałtyckim i jako jedyny oferuje możliwość zabawy w nadmorskim klimacie. Hansa Park podzielony jest na 12 krain: Bonanza City, Kraina przygody, Meksyk, Starodawny jarmark, Obóz drwali, Hanzatyckie Ogrody, Kraina Piratów, Kraina dzieci, Pomosty Portowe, Łaskotanie nerwów, Cuda Wodne i Hansa w Europie. Oferuje zabawę z najwyższej półki nawet najbardziej wymagającym turystom. Pośród zapierających dech w piersiach atrakcji znajdą się również takie, które przypadną do gustu spokojniejszym osobom.

Cena: Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje około 30 euro, dzieci do 15 roku życia oraz osoby po 60 roku życia zapłacą 25 euro.

5. Legoland (Gunzburg – Niemcy)

Jeden z 6 legolandów świata, z których aż 3 znajdują się w Europie. Zbudowany z 55 milionów klocków LEGO park podzielony został na 9 krain tematycznych wśród których największą furorę robią Królestwo Faraonów oraz Kraina Piratów. Każdy z LEGO-fanów znajdzie tu z pewnością coś dla siebie, na amatorów piłki nożnej czeka nawet wykonana z klocków Alianz Arena.

Cena: Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 39,5 euro, dla dzieci do 11 roku życia i seniorów – 35 euro.

4. Tropical Islands (Krausnick – Niemcy)

Usytuowany pod Berlinem tropikalny park rozrywki jest największym tego typu na świecie. Oferuje odpoczynek w tropikalnym lesie oraz na dwustumetrowej plaży przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W krytej hali, w której kiedyś produkowano sterowce na turystów prócz namiastki tropików i niezliczonych atrakcji czekają różne formy zakwaterowania od namiotów przez bungalowy po ekskluzywne apartamenty, domki wypoczynkowe oraz hotele. Na terenie parku można wypoczywać w tropikalnej wiosce wśród 600 gatunków rzadkich roślin.

Cena: Jednodniowy bilet dla osoby dorosłej kosztuje 34,5 euro, dla dziecka do 14 roku życia – 27 euro.

3. Europa – Park (Rust – Niemcy)

Ten park rozrywki jest największym w Niemczech. Jego głównymi atrakcjami są kolejki górskie Blue Fire i Silver Star. Rozmieszczone w parku sektory reprezentują poszczególne kraje europejskie i umożliwiają zwiedzającym poznanie ich kultury. Doskonałe miejsce dla dzieci i dorosłych, czynne przez cały rok.

Cena: W sezonie letnim bilet dla osoby dorosłej kosztuje 39 euro, dla dzieci do 11 roku życia oraz seniorów – 34 euro. W sezonie zimowym za bilety zapłacimy odpowiednio 33 i 28,5 euro.

2. Legoland (Billund – Dania)

Zbudowany w całości z klocków LEGO jest obecnie największą atrakcją turystyczną Danii. Podobnie jak jego niemiecki odpowiednik podzielony został na krainy tematyczne: DuploLand, Strefa Wyobraźni, Miasteczko LEGOREDO, Kraina Przygód, Miniland, Kraina Piratów, Lego City, Królestwo Rycerzy, Kraina Wikingów.

Cena: Za bilet dla osoby dorosłej zapłacimy około 170 zł, dla dzieci i seniorów około 160 zł, istnieje również możliwość skorzystania z 4-osobowego biletu rodzinnego.

1. Disneyland (Paryż – Francja)

Najsłynniejszy i najchętniej odwiedzany park rozrywki w Europie. Jest podzielony na 5 krain tematycznych: Adventureland, Discoveryland, Main Street USA, Frontierland oraz Fantasyland. Rocznie odwiedzany przez blisko 10 mln osób, które pragną spędzić wraz ze swoimi dziećmi czas pośród pięknych księżniczek i dzielnych rycerzy z filmów Disney’a.

Cena: Całodniowy bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 59 euro, dla dziecka do 11 roku życia – 52 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here