Coś więcej niż sam Paryż

Swój pobyt we Francji możemy też uatrakcyjnić sobie, odwiedzając Monako – jedno z najmniejszych suwerennych państw świata. Tam znajdziemy między innymi: luksusowe kasyna i renomowane restauracje. Poza tym, możemy być świadkami spektakularnych – jedynych na świecie – wyścigów Formuły 1. To ekscytujące wydarzenie, gdyż samochody przejeżdżają przez centrum miasta.

Jeśli jesteśmy miłośnikami zwariowanego filmowego Żandarma – w którego rolę wcielał się Louis de Funès – to koniecznie powinniśmy odwiedzić malownicze Saint – Tropez, pełniące funkcję swoistej wizytówki Lazurowego Wybrzeża. Warte naszej uwagi są następujące obiekty i miejsca, znajdujące się na obszarze miasta: filmowa żandarmeria – znajdująca się w centrum miasta; urokliwa starówka – przypominająca do złudzenia typowe, portowe miasteczko z wąskimi uliczkami i domami w pastelowych kolorach; cytadela – znajduje się w niej obecnie siedziba Muzeum Marynarki. Do naszej dyspozycji są również okolice Saint – Tropez. Wśród nich, największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim plaże. Do najpiękniejszych zaliczane są: Plage de Pampelonne, Tahiti oraz niewielkie, ale szalenie urokliwe plaże des Cnebieres i des Salins.

Planując swoje wczasy we Francji, warto też odwiedzić miejsce szczególne, gdyż stworzone niemal w całości przez samą naturę. Obszarem tym jest wąwóz Verdon – największy i najpiękniejszy kanion na obszarze Europy. Znajduje się on w północnej części Prowansji. Jego najbardziej atrakcyjnym fragmentem jest 21-kilometrowy odcinek o nazwie Grand Canyon. W swoim najwęższym miejscu liczy sobie 6metrów, zaś w najgłębszym 700metrów. Cały kanion można pokonać na kilka sposobów: pieszo (górski szlak GR4 oraz fantastyczne punkty widokowe rozpościerające się po obu stronach kanionu, zlokalizowane na specjalnie wytyczonej drodze widokowej), płynąc (kajaki, pontony, czółna), jadąc rowerem lub podróżując samochodem. W trakcie swojej podróży, mamy okazję podziwiać rozpościerające się wokół nas, niesamowite i malownicze widoki. Swój wzrok nasycimy przede wszystkim soczystą zielenią. Nasze nerwy ukoją z kolei liczne koryta rzeczne. Wąwóz oferuje również atrakcje dla miłośników wspinaczek. Czekają na nich łącznie 933 trasy wspinaczkowe. Najbardziej popularna z nich to 300-metrowa pionowa ściana Falaise de l’Escales. W trakcie swojej podróży do wąwozu, warto też zatrzymać się w malowniczej miejscowości o nazwie Moustiers-Ste-Marie. Jest to swoiste zagłębie ceramiczne.

[divider]

Jak zatem widać, nasze wczasy we Francji wcale nie muszą ograniczać się jedynie do zwiedzenia strojnego i dumnego Paryża. Oczywiście warto wziąć i tą metropolię pod uwagę. Jednakże Francja daje nam o wiele więcej możliwości. Kierując się zaś wyżej wymienionymi propozycjami, możecie zobaczyć i poznać Francję nie znaną i w ten sposób poznać prawdziwy charakter i czar tego fascynującego obszaru.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!