Coś więcej niż sam Paryż

Francja

Najczęstsze skojarzenia z nazwą Francja, to: Paryż, wieża Eiffla, Plac Pigalle, wykwintna kuchnia, wyborny szampan. Jednakże prawdziwy urok tego kraju, tkwi zupełnie gdzie indziej…

[divider]

Francja – inaczej Republika Francuska – to kraj zajmujący łączną powierzchnię 675,417km2. Stolicą, a zarazem najważniejszą wizytówką Francji, jest dumy i strojny Paryż. Najważniejsze miejscowości to: Paryż, Lyon, Marsylia. Na obszarze kraju obowiązuje język francuski, ale bywają też obszary, gdzie porozumiemy się bez trudu w j.angielskim. Obowiązująca waluta to – Euro. Najkorzystniejsze warunki pogodowe napotkamy w okresie sierpień – luty. Panujące wówczas temperatury są najbardziej przyjazne każdej formie turystyki – zarówno tej aktywnej, jak i tradycyjnej. Największym atutem tego kraju jest jego swoisty uniwersalizm. Francja to bowiem taki obszar Europy, który oferuje przybywającym gościom, niezliczone możliwości atrakcyjnego spędzania czasu wolnego przez okrągły rok. Latem, turyści oblegają głównie słynne Lazurowe Wybrzeże. Wiosna i jesień to świetny czas na zwiedzanie nielicznych, porozrzucanych po całym kraju obiektów zabytkowych. Zimą z kolei, zainteresowanie turystów wzbudzają głównie nowoczesne ośrodki narciarskie takie jak: Alpe D’Hues (z najdłuższym na świecie stokiem zjazdowym liczącym 16km), Chamonix (możliwość jazdy ekstremalnej poza wyznaczonymi trasami), Grande Plagne (kompleks ponad 10000ha i 225km tras zjazdowych) czy Les 2 Alpes (najsłynniejsza stacja narciarska umożliwiająca również korzystanie z niej także latem).

Francja daje nam również możliwość, odwiedzenia wielu ciekawych – i znanych głównie z relacji telewizyjnych – zakątków. Przykładem może być tu słynne miasteczko festiwalowe Cannes. Wizytując to miasto warto udać się między innymi do zabytkowego centrum miasta Le Suquet i odwiedzić Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, znajdujące się w zabytkowej twierdzy obronnej. Tuż obok niego, zlokalizowana została słynna katedra Notre-Dame.

Niepowtarzalności miasta dodaje fakt, iż większość jego piaszczystych obszarów, zamieniono w niewielkie plaże prywatne i publiczne. Do dyspozycji przybywających tam gości są: leżaki, parasole, sprzęt pływający. Wszystko to można wypożyczyć na określony czas. Poza tym nie brakuje tu również barów i restauracji, w których można miło spędzić czas wolny. Na naszą uwagę zasługują również okolice Cannes – swoista kolebka pozostałości po Rzymianach i Grekach. Warte odwiedzenia są więc dwa – połączone w jedną dużą metropolię – miasteczka rzymskie – Frejus i Saint Raphael. Na ich obszarze znajdziemy między innymi ruiny amfiteatru a także gotycką zabudowę dzielnicy katedralnej. Poza tym nasze kroki powinniśmy też skierować do Antibes – doskonale zachowanego miasteczka założonego przez Greków. Sporą atrakcją będzie znajdujące się na obszarze miasta Muzeum Picassa. Jeśli wybieramy się na wczasy do Francji z dziećmi, sporą atrakcją może okazać się dla nich Marineland. Znajduje się on na trasie z Antibes do Nicei. Pokazy tresury orek, fok czy delfinów a także park wodny z przeróżnymi zjeżdżalniami to coś, co na dłużej zatrzyma nasze pociechy w tym miejscu, a nam da chwilę wytchnienia i odpoczynku.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!