Tanie bilety lotnicze – lato 2014

Tanie bilety lotnicze

Tanie kierunki na czerwiec

Lipiec i sierpień, to miesiące, które większości z nas kojarzą się z wypoczynkiem. Jest to typowy okres wakacyjny i właśnie wtedy planujemy nasze wyjazdy. Niemniej, gdybyśmy chcieli tym razem zmienić swoje przyzwyczajenia i wybrać się na urlop w czerwcu, możemy dojść do wniosku, że naprawdę warto! Przemawia za tym kilka znaczących argumentów…

Urlop w czerwcu? Czemu nie!

W zasadzie cały czerwiec, bez ostatnich dni nie zalicza się jeszcze do typowego sezonu wakacyjnego. W tym roku można wręcz stwierdzić, że cały miesiąc jest wyłączony z planów urlopowych, szczególnie dla rodzin, gdyż rok szkolny kończy się dopiero 27 czerwca! Tym samym, jeżeli możemy sobie pozwolić na relaks w tym czasie, bezwzględnie możemy liczyć na wiele korzyści!

Pierwszą z nich jest stosunkowo niewiele ludzi, nawet w typowo turystycznych miejscach. Każdy zatem, kto ceni sobie spokojne wczasy, bez zbytnich tłumów, będzie mieć to zagwarantowane. Wiadomo, że niektóre kierunki zawsze cieszą się zainteresowaniem przyjezdnych, ale zdecydowanie ich ilość zwiększa się w lipcu i sierpniu. Mniejsza liczba turystów zarówno na plażach czy to podczas zwiedzania wyjątkowych miejsc i zabytków, jest pierwszym z punktów, które zachęcają do urlopu w czerwcu.

Kolejna rzecz, która za tym idzie, to niższe ceny. Dotyczy to zarówno opłat za pobyty all inclusive w popularnych kurortach, jak i wczasy organizowane na własną rękę. Wystarczy przeglądnąć oferty biur podróży, a bez trudu zauważymy różnicę pomiędzy wakacjami w terminach czerwcowych, a tymi w lipcu czy sierpniu.

Następny argument, to szeroki wybór kierunków. Wiadomo, że w sezonie zawężamy obszar poszukiwań i patrzymy przede wszystkim na miejsca najtańsze, gdyż ceny innych, atrakcyjnych są zbyt wysokie… Tymczasem, jeszcze w czerwcu możemy wybrać się do wspaniałych punktów nie przekraczając przeznaczonego na wypoczynek budżetu.

Tanie połączenia lotnicze

W przypadku, gdy jesteśmy zwolennikami wakacji na własną rękę i chcemy, by były one wyjątkowe, ale też niezbyt drogie, swoje plany powinniśmy zacząć od przepatrzenia ofert linii lotniczych. Jeżeli mamy jasno określony cel podróży, wystarczy odwiedzić strony czołowych firm proponujących tanie przeloty i sprawdzać, jakie mają dla nas możliwości. Możemy być naprawdę pozytywnie zaskoczeni, że do naszych ulubionych miejsc można się dostać nie płacąc przy tym kroci. Warto jednak pamiętać, że ceny tanich połączeń mogą ulec zmianie nawet tego samego dnia. Dlatego, jeżeli jesteśmy zdecydowani na dane miejsce i pasuje nam konkretny termin, nie zastanawiajmy się, tylko rezerwujmy bilety!

W sytuacji natomiast, gdy zupełnie nie mamy pomysłu, gdzie chcielibyśmy się udać na czerwcowy wypoczynek, ale zależy nam na dobrych cenach, możemy skusić się na kilka wartych uwagi kierunków. Wśród nich na pewno każdy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Skandynawia za mniej niż 40 zł!

Jeżeli nasz wymarzony wypoczynek planujemy w słonecznej Italii, nie zawiedziemy się ofertami przelotów w tamtą stronę. Już 109 zł wystarczy, żeby poznać piękne miasto mody – Mediolan lub zobaczyć krzywą wieżę w Pizie albo poczuć magię antycznego Rzymu.

Z kolei, gdy bliższa naszemu sercu jest Skandynawia, to naprawdę możemy być zadowoleni z cen biletów, które oferują nam tanie linie. Do bajecznego Sztokholmu czy norweskiego Oslo możemy dolecieć już za 34 zł! Ceny wydają się być zatem bezwzględnie kuszące!

Jeszcze inną propozycją dla kogoś, kto zawsze chciał zwiedzić stolicę Belgii i Unii Europejskiej w jednym, a więc Brukselę, jest przelot już za 75 zł. Natomiast do 200 zł może nas kosztować wyprawa do największego miasta Szkocji – Glasgow, czy deszczowego, ale stale przyciągającego turystów – Londynu.

Nieco powyżej 200 zł możemy udać się na czerwcowy wypoczynek na Kretę, a jeśli naszym marzeniem od zawsze było zwiedzić miasto Gaudiego – Barcelonę, to także w tych granicach możemy liczyć na bilety lotnicze.

Grunt, to dobry plan!

Oczywiście proponowane ceny są zależne od tego, z jakiego miasta w Polsce wylatujemy, w jakim dniu, a także kiedy dokonujemy rezerwacji. Ponadto obejmują tylko podróż w jedną stronę. Niemniej, gdy odpowiednio zaplanujemy naszą podróż i określimy datę powrotu z odpowiednim wyprzedzeniem, możemy trafić na identyczną, a czasem nawet niższą cenę. Trzeba przy tym pamiętać, że proponowane kwoty nie wliczają dodatkowych punktów, które pojawiają się w trakcie rezerwacji. Są to m.in. opłaty za bagaż, możliwość rezerwacji miejsc w samolocie czy ubezpieczanie. Jeżeli podobne opcje będą nas interesować cena automatycznie wzrośnie.

Nocleg na własną rękę

Każdy, kto kiedykolwiek rezerwował bilet lotniczy online zdaje sobie sprawę, że większość tanich linii oferuje różne, dodatkowe możliwości. Kiedy zatem już wybierzemy datę naszego wylotu i myślimy, że za chwilę zostaniemy przekierowani do realizowania płatności, po drodze czeka nas jeszcze kilka ofert pośrednio związanych z naszą podróżą. Prezentuje nam się zatem propozycja wynajmu auta na cały pobyt, następnie nocleg w jednym z hoteli albo transfer z lotniska. Warto mieć na uwadze, że mimo zapewnienia, iż w pakiecie wyjdzie nam wszystko taniej, wcale tak nie jest. Lepiej więc poszukać sobie noclegu czy wypożyczyć samochód korzystając z innych źródeł w sieci, gdyż jest to zwyczajnie bardziej opłacalne, a i wybór jest wtedy większy.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak przeglądnąć oferty połączeń lotniczych w interesującym nas terminie czerwcowym i zarezerwować bilet na wymarzone wczasy!

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!