Skarby narodowe USA

USA

Słynne USA czyli Stany Zjednoczone Ameryki powstały już w XVII wieku. Przez ten – jakże długi – okres czasu, przechodziły liczne modyfikacje i zmiany. W obecnym kształcie, stanowią bardzo popularny kierunek wypraw turystycznych. Najczęściej odwiedzane przez podróżnych amerykańskie metropolie to: Waszyngton, Los Angeles, San Francisco, Nowy Jork, Chicago. Jednakże prawdziwe piękno Stanów Zjednoczonych tkwi zupełnie gdzie indziej.

[divider]

Stany Zjednoczone Ameryki jakich nie znamy

To popularne państwo zajmuje łączny obszar o powierzchni liczącej sobie blisko 9.373 967 km². Nie brak więc tu miejsc, które mogą zaskoczyć i rzeczywiście zaskakują swoją niepowtarzalnością. Jednym z nich jest Nowa Anglia a ściślej mówiąc znajdujące się na jej obszarze lasy. Jesienią zmieniają się one w spektakularne dzieło samej natury. Kolorowa szata liści, niemal codziennie prezentuje się w innych odcieniach. To swoiste przedstawienie natury przyjęło nazwę „Indian Summer” i rok rocznie przyciąga, coraz większą liczbę zainteresowanych. Wśród nich największy odsetek stanowią amatorzy fotografii i pejzaży.

Cape Cod to kolejne wyjątkowe miejsce, które zachwyca swoją wyjątkowością. Latem zachętę stanowią rozległe piaszczyste plaże, zaś wiosna i jesień to czas, kiedy największą atrakcję stanowią wycieczki łodziami w celu obserwowania wielorybów. Niesamowite wrażenie może też wywrzeć na nas Autostrada Panamerykańska. Jej niezwykłość polega na tym, że łączy ona Amerykę Północą z Południową i ciągnie się przez 14 krain geograficznych. W czasie wyprawy nią, możemy nie tylko zaobserwować niezwykle szybko zmieniające się krajobrazy, ale także poczuć charakterystyczne cechy, równie szybko „przemykających” stref klimatycznych.

Chinatown to kolejna wyjątkowa atrakcja turystyczna Stanów Zjednoczonych. Tu wszystko pachnie, brzmi i wygląda, zupełnie inaczej niż na pozostałym obszarze kraju. Jest to bowiem chińska dzielnica, wypełniona restauracjami i sklepami zielarskimi. Na uwagę zasługują nie tylko oryginalne nazwy poszczególnych miejsc, ale również fakt, że większość mieszkańców w ogóle nie mówi po angielsku a mimo to, chętnie witają ciekawskich… Na podróżnych spore wrażenie może zrobić również Rockefeller Center – miasto w mieście, gdyż wypełnia je 19 pokaźnych rozmiarów drapaczy chmur, które połączone są ze sobą podziemnymi pasażami. Atrakcją zimową tego miejsca jest Lower Plaza, która zamienia się wtedy w ogromnych rozmiarów… lodowisko.

Miłośnicy historii powinni z kolei odwiedzić specyficzne miejsce, jakim jest Wyspa Eblis znajdująca się na krańcach południowego Manhattanu. Jest to historycznie ważne miejsce, gdyż to właśnie tu odbywały się szczegółowe badania imigrantów, którzy pragnęli dotrzeć na obszar Stanów Zjednoczonych. Znajduje się tu bardzo ciekawe muzeum, którego ekspozycję stanowią nadzieje i marzenia imigrantów, w postaci doskonale zachowanych zapisków, pamiętników, listów. Na miejscu można też obejrzeć filmy dokumentalne, opisujące losy tamtejszej ludności.

Wymienione tu miejsca, to tylko nieliczne przykłady, które jednak dosalane ilustrują fakt, że Stany Zjednoczone to coś więcej niż słynny Nowy Jork czy Waszyngton. Jeśli więc nadal nie wiecie gdzie spędzić wakacje czy długi weekend na przykład majowy lub czerwcowy, to uwzględnijcie właśnie USA i umieścicie na mapie swojej wycieczki te właśnie miejsca. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!