Wakacje z dzieckiem

wakacje_z_dzieckiem

Sypianie pod namiotem, ekstremalne wycieczki rowerowe, łapanie stopa, by dostać się do celu wyprawy – młodzieńcze wakacje nie mają sobie równych. Tymczasem, gdy na świecie pojawiają się dzieci, pora nieco zmienić przyzwyczajenia. Nie od dziś wiadomo, że wczasy rodzinne wyraźnie różnią się od studenckich i beztroskich. Każdemu rodzicowi zależy na tym, by wypoczynek z potomstwem był bezpieczny, komfortowy i zapewniający maluchom wszystko, czego potrzebują. Nie trzeba się jednak tym martwić, gdyż w dzisiejszych czasach możemy liczyć na naprawdę wiele ofert, które zagwarantują nam wakacje na odpowiednim poziomie.

Miejsce atrakcyjne dla najmłodszych

Wybierając miejsce, do którego udamy się na wczasy, musimy patrzeć na nie inaczej, niż gdy byliśmy studentami. W zależności od tego, w jakim wieku jest nasz maluch, powinniśmy szukać dla niego stosowanych atrakcji. Wiadomo, że podobna analiza nie tyczy się rodziców wyjeżdżających z niemowlakiem, ale gdy już pociecha ma od trzech lat, warto pomyśleć o rozrywkach dla niej. Jeżeli zatem wiemy, że tegoroczne wczasy chcemy spędzić nad morzem, powinniśmy się skupić na takich miejscowościach, które dbają o wolny czas maluchów. Na oficjalnych stronach nadbałtyckich kurortów znajdziemy niejednokrotnie cały program rozrywek na lipiec i sierpień. Poza tym więc, że w danej lokalizacji będą dostępne rozrywki w postaci dmuchanych zamków, wesołych miasteczek czy festiwali, to jeszcze można liczyć na kulturalne centra, gdzie organizowane będą różne zajęcia dla dzieciaków. Także, jeśli chcielibyśmy, by nasza pociecha spędzała czas aktywnie, w wielu miastach i miasteczkach możemy spotkać zajęcia sportowe i rozgrywki najmłodszych.

Hotel dla rodziny

Znając już miejsce, do którego się udamy, ze względu na mnogość atrakcji dla naszego potomstwa, zostaje poszukać noclegu. Tutaj także nasze wymagania powinny być trochę inne, niż wtedy, gdy wyjeżdżaliśmy na urlop we dwoje czy z przyjaciółmi. Komfort dziecka staje się priorytetem. Dlatego warto zwracać wtedy uwagę na to, czy dany hotel lub ośrodek jest odpowiednio dostosowany do potrzeb rodziny. Kiedy mamy małe dziecko, ważne są na pewno takie kwestie, jak przewijak, wanienka czy łóżeczko – dostępne w pokoju. Poza tym restauracja hotelowa czy apartament (w obiekcie samoobsługowym) powinny być wyposażone w wysokie krzesełko do karmienia i ewentualnie podgrzewacz do łatwego przygotowania posiłku dla maleństwa. Jeżeli chodzi o dzieci w wieku przedszkolnym bardzo ważne jest to, by w obiekcie znajdował się klubik zabaw, w którym mogłoby spędzić czas, gdy rodzice chcą mieć chwile dla siebie. Przy wyborze obiektu wypoczynkowego można kierować się oznaczeniem „Hotel przyjazny rodzinie” lub po prostu patrzeć na to, czy znajduje się w nim, to co najważniejsze przy wczasach z potomstwem.

Z dzieckiem za granicą

W sytuacji, gdy nasze plany urlopowe wybiegają poza obszar Polski, podobnie nie musimy się obawiać braku ofert rodzinnych. Wystarczy wejść na strony www popularnych biur podróży, by przekonać się, że w większości posiadają one specjalne pakiety właśnie dla rodzin z dziećmi. Nie ma zatem problemu, by wybrać się do słonecznej Italii, Grecji czy Hiszpanii z małymi wczasowiczami. W takich ofertach możemy znaleźć takie dodatkowe punkty, jak menu dla dzieci, dodatkowe łóżeczko w cenie, krzesełko do karmienia. Poza tym na terenie hotelu do dyspozycji najmłodszych znajduje się szereg atrakcji w postaci basenów ze zjeżdżalniami, klubików z zabawkami i grami, małych kin czy sal do zajęć sportowych. Bardzo istotnym punktem, który warto brać pod uwagę przy wyborze zagranicznych wczasów są animacje. Wiele hoteli zapewnia specjalne zajęcia z animatorami, podczas których dzieciaki przyjemnie spędzają czas na ciekawych zabawach, a rodzice mogą w tym czasie odpocząć nad basenem czy w kawiarni.

A może tak jak dawniej?

Niektórzy rodzice nie decydują się jednak na zmiany w przeżywaniu urlopu wraz z przyjściem dziecka na świat. Skoro naszą pasją zawsze były wspinaczki górskie czy spływy kajakowe, nie chcielibyśmy z tego rezygnować. Oczywiście nie ma w tym niczego złego, pod warunkiem, że staramy się zapewnić swojemu malcowi poczucie bezpieczeństwa. Kiedy mamy zamiar aktywnie przeżyć wakacje i oddawać się nieco ryzykownym rozrywkom, warto udać się na nie większą grupą. Wtedy, gdy my skupimy się na uprawianiu fascynujących nas sportów, dziecko zostanie pod opieką zaufanej osoby, dzięki czemu będziemy spokojniejsi. Natomiast, gdy nasz potomek już dorośnie i będzie w wieku, który pozwoli mu na samodzielne uczestnictwo w naszych aktywnościach być może zarazi się naszą pasją i stanie się ona wspólną, rodzinną rozrywką.

Warto pamiętać, że wczasy z dzieckiem nie muszą wiązać się tylko ze stresem i skupianiem się wyłącznie na jego potrzebach. Bezwzględnie należy je brać pod uwagę, ale pamiętać przy tym, że jest to także czas dla nas, a jeśli my będziemy wypoczęci oraz zadowoleni, to i nasza pociecha na tym skorzysta. Jeżeli zatem odpowiednio wybierzemy miejsce urlopu, pełne atrakcji dla najmłodszych, a do tego zadbamy o odpowiedni komfort obiektu noclegowego, nie będziemy musieli martwić się o to, że naszemu maluchowi czegoś brakuje, a to sprawi, że cała rodzina spędzi spokojne i przyjemne letnie chwile.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!