Podróże Low Cost – sprawdź czym są podróże niskobudżetowe

Podróże Low Cost
Podróże Low Cost

Podróże niskobudżetowe to w dalszym ciągu dość nieznany trend, o którym wiedzą nieliczni. Podróżowanie w ekonomicznej wersji może być jednak nie lada przygodą i pozwolić przeżyć niezapomniane chwile bez wydawania dużych sum pieniędzy. Czym zatem są podróże low-cost, jakie korzyści dają i jak podróżować w ten sposób? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Czym są podróże niskobudżetowe?

Podróże typu low cost, czyli podróże niskobudżetowe to podróże, których główną cechą jest wydawanie jak najmniejszej ilości pieniędzy. Podróże takie bazują na ekonomicznych rozwiązaniach, a główną ich zasadą jest wybieranie jak najtańszych opcji. Podróże niskobudżetowe najczęściej są jedno lub dwudniowymi wycieczkami organizowanymi na małe i średnie odległości. Teoretycznie jak i również w praktyce podróżować w stylu low cost można też na dowolnej długości czy w różne miejsca, ale główną ich podstawą będzie  wydawanie jak najmniejszej ilości pieniędzy.

Założeniem i celem podróży niskobudżetowych jest zwiedzanie konkretnego miejsca i przeżycia przygody za jak najmniejszą kwotę pieniędzy. W tym rodzaju podróżowania obniżamy maksymalnie standard podróży, aby wydać na nią jak najmniej pieniędzy, a główną radość czerpiemy z samego faktu odbywania wycieczki czy zwiedzania nowych miejsc.

Podróżowanie niskobudżetowe ma wiele zalet a korzystać może z niego każda osoba bez względu na to jakim budżetem dysponuje oraz czy zna się na podróżach. Wycieczki low cost rządzą się tak naprawdę jedynie kilkoma zasadami po poznaniu których będziemy mogli rozpocząć zwiedzanie świata w tym stylu.

Jakie plusy posiada podróżowanie niskobudżetowe

Podróże low cost przede wszystkim umożliwiają odbycie podróży bez dużego budżetu. Dzięki temu rezygnując z wysokiego standardu podróży, możemy odwiedzić miejsca, których przeważnie nie zwiedzilibyśmy z braku pieniędzy. W zamian za poświęcenie wygód i komfortu podróży możemy zatem zwiedzać dowolne miejsca na świecie. Podróżne low cost dają też bardzo wiele możliwości podróżowania i kierunków, gdyż rynek podróżniczy jest obecnie na tyle rozwinięty iż ekonomiczne warianty podróży oraz noclegu znajdziemy praktycznie do każdego zakątku świata.

Podróżując w stylu low cost możemy również zwiedzić więcej miejsc za posiadany budżet, który planowaliśmy przeznaczyć np. na tygodniowe wakacje all inclusive. Często możemy wydłużyć podróżowanie w ten sposób nawet o kilka razy. Podróżowanie niskobudżetowe jest również bezpiecznym sposobem zwiedzania Europy i świata, gdyż obniżamy jedynie maksymalnie koszty podróży, a nie rezygnujemy z takich elementów jak nocleg w bezpiecznych miejscach noclegowych.

Podróże Low Cost — Sprawdź czym są podróże niskobudżetowe i jak za 100 zł zorganizować wycieczkę nie tylko po Polsce!
Podróże Low Cost — Sprawdź czym są podróże niskobudżetowe i jak za 100 zł zorganizować wycieczkę nie tylko po Polsce!

Dla kogo przeznaczone są podróże low cost?

Podróże low cost są ciekawym sposobem na podróżowanie szczególnie dla osób, które często się przemieszczają. Dzięki temu będziemy mogli wykonując wiele podróży, zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić gotówkę lub zwiedzić większą ilość miejsc. Podróże niskobudżetowe przeznaczone są również dla osób lubiących podróżowanie oraz przygodę. Dzięki temu będą mogły one dużo częściej zwiedzać Europę i różne miejsca świata aniżeli korzystając z tradycyjnych rozwiązań podróżniczych.

Podróżowanie w stylu low cost jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które rozpoczynają przygodę podróżniczą. Dzięki temu mogą bez wydawania dużych sum pieniędzy, przekonać się że podróżowanie może stać się ich pasją. Podróże takie są też przeznaczone dla osób, które są wstanie poświęcić komfort podróży dla przygody i nie muszą nocować w hotelach czy podróżować w klasach premium.

Jak podróżować w stylu low cost?

Podróżowanie niskobudżetowe przede wszystkim opiera się na wybieraniu najtańszych i ekonomicznych opcji podróżnych. Przede wszystkim powinniśmy korzystać z porównywarek cen hoteli i noclegów. Powinniśmy sprawdzać wszystkie portale internetowe dla wybranej daty i lokalizacji. Ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie szerokiej lokalizacji i szerokiej daty pobytu oraz sortowanie wyników wyszukiwania po najniższej cenie. Dzięki temu będziemy mogli wybrać najtańsze propozycje noclegów. W zamian za rezygnację z wyboru kierunku, a także daty będziemy mogli jednak często skorzystać symbolicznej ceny za nocleg, gdyż wiele hoteli i hosteli często ogłasza różnorodne promocje na noclegi. Bardzo dobrym pomysłem jest również korzystanie z darmowych noclegów dzięki ofertom w takich serwisach jak np. couchsurfing.com

W taki sam sposób możemy wybierać również bilety zarówno te autobusowe, kolejowe, jak i lotnicze. Obecnie w cenie kilkunastu – kilkudziesięciu złotych możemy wykupić bilet praktycznie do dowolnego miejsca w Europie wraz z powrotem jeśli również nie będziemy wybierali konkretnej daty, a skupimy się na obowiązujących promocjach. Jeśli podróżujemy po Polsce to warto skorzystać z ofert serwisu blablacar.pl.

Kolejnym sposobem na maksymalne obniżenie kosztów podróży jest korzystanie z lokalnych supermarketów. Są to najtańsze miejsca w których możemy zakupić żywność. Rezygnując z jadania w lokalnych restauracjach na rzecz gotowych dań z supermarketów, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Ciekawym sposobem na obniżenie kosztów podróży jest korzystanie z różnorodnych systemów lojalnościowych. Wiele systemów rezerwacyjnych czy przewoźników oferuje swoim klientom zbieranie punktów, które mogą wymienić na vouchery czy inne profit. Promocje występują w różnej formie, ale podróżując często zdecydowanie warto brać w nich udział. Dzięki temu będziemy mogli obniżać koszty podróże i noclegu jeszcze bardziej.

Podróże niskobudżetowe to nie tylko podróże po Europie i świecie ale także po Polsce. Często jednodniowa wycieczka nawet do dalszej części kraju może być bardzo interesującym przeżyciem. Warto wybierać również dni na takie podróże w których możemy za darmo zwiedzać muzea lub atrakcje lokalne. Dzięki temu będziemy mogli zwiedzić wiele ciekawych miejsc bez wydawania funduszy na to.

Porada: Podróżowanie niskobudżetowe ma wielu swoich fanów. Chcąc podróżować w ten sposób zdecydowanie warto dołączyć do grup tematycznych w mediach społecznościowych czy for internetowych zrzeszających takie osoby. Dzięki temu będziemy mogli dyskutować z osobami podróżującym już ten sposób, a także wymieniać swoje poglądy, uwagi i zadawać pytania. Znacznie to ułatwi rozpoczęcie podróżowania niskobudżetowego i sprawi, że będzie przebiegało ono z pewnością dużo sprawniej.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!