Odpowiedzialna zabawa sylwestrowa za granicą tylko z ubezpieczeniem turystycznym

Zamierzasz pożegnać 2022 rok z hukiem, wybierając się na imprezę do innego kraju? A może planujesz spędzić ostatnią noc tego roku gdzieś na stoku lub pod palmami? Nieważne, jakie masz plany, koniecznie musisz zadbać o odpowiednią ochronę. Spokojnie, to nic trudnego. Wystarczy wybrać dobre ubezpieczenie.

Ubezpieczenie na sylwestra za granicą – co trzeba wiedzieć?

Zacznijmy od tego, że nieważne na jak długo wyjeżdżasz, ubezpieczenie podróżne z mubi.pl powinno być zawsze nieodłącznym kompanem każdej Twojej wyprawy. Tak samo jest z wyjazdami i planami na spędzenie sylwestra, bo mimo tego, że mowa o magicznej nocy, nie oznacza to, że nic ci podczas niej nie grozi. Ba, trzeba wręcz powiedzieć, że zagrożeń jest całkiem sporo.

Co zatem zrobić, żeby sylwestra zapamiętać tylko z szampańskiej zabawy? Oczywiście bawić się rozsądnie, ale wcześniej kupić odpowiednią polisę. Co powinna zawierać?

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Zacząć trzeba od podstawowego elementu każdego ubezpieczenia turystycznego, czyli ubezpieczenia kosztów leczenia. Obejmuje ono m.in. koszty:

 • wizyt lekarskich,
 • hospitalizacji,
 • operacji i zabiegów,
 • leczenia ambulatoryjnego,
 • badań diagnostycznych i laboratoryjnych,
 • leczenia stomatologicznego,
 • zakupu leków,
 • zakupu środków ortopedycznych i pomocniczych,
 • transportu medycznego.

W ramach ubezpieczenia KL, ubezpieczyciel pokrywa wspomniane wydatki do wysokości sumy ubezpieczenia. Warto więc zadbać, aby była ona jak najwyższa – w przeciwnym razie może się okazać, że ubezpieczony będzie musiał ponieść część kosztów z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie NNW

NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, to zabezpieczenie w razie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczony otrzymuje w jego ramach odszkodowanie, którego wysokość zależy od sumy ubezpieczenia i stopnia doznanego uszczerbku (tabela z procentowymi oznaczeniami stopnia uszczerbku w przypadku poszczególnych urazów znajduje się w OWU).

Ubezpieczenie assistance

Assistance podróżne to cały szereg usług, na które może liczyć ubezpieczony. Dostęp do całodobowej infolinii, transport i pobyt osoby wezwanej do ubezpieczonego, opieka nad niepełnoletnimi dziećmi, pomoc prawna i tłumacza – wszystko to może mieć ogromne znaczenie w kryzysowej sytuacji.
Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

OC prywatne przydaje się wtedy, gdy to Ty spowodujesz wypadek, w wyniku którego ucierpi osoba trzecia. Wbrew pozorom nie jest o to trudno – wystarczy choćby, że w tłumie kogoś potrącisz, a ten upuści telefon. Dzięki ubezpieczeniu nie poniesiesz za to odpowiedzialności, ponieważ pokryciem wszystkich kosztów zajmie się ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie bagażu

Warto je mieć na wypadek uszkodzenia, zniszczenia, zgubienia lub kradzieży rzeczy osobistych. Ubezpieczyciel pokryje jednak straty tylko do wysokości sumy ubezpieczenia, dlatego w przypadku cennych sprzętów warto rozszerzyć ochronę np. o sprzęt sportowy lub elektroniczny.

Rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej – co warto wybrać?

Szukając ubezpieczenia podróżnego na sylwestra za pomocą porównywarki na stronie https://mubi.pl/kalkulator-ubezpieczenia-turystycznego/, zobaczysz, że jest tam m.in. możliwość wskazania różnych celów podróży. Ma to istotne znaczenie, ponieważ w zależności od celu, konieczne może być kupno ubezpieczenia z odpowiednim rozszerzeniem ochrony. Jakie są m.in. dostępne?

 • Klauzula alkoholowa – może najistotniejsze rozszerzenie na zabawę sylwestrową, ponieważ dzięki niemu ubezpieczyciel obejmuje ochroną również zdarzenia, do których doszło, gdy ubezpieczony znajdował się pod wpływem alkoholu. Tak, wystarczy nawet lampka szampana!
 • Klauzula chorób przewlekłych – rozszerza ochronę ubezpieczeniową na sytuacje, w których dojdzie do nagłego pogorszenia się objawów znanej ubezpieczonemu choroby przewlekłej.
 • Sporty ekstremalne – może przydać się tym aktywnie spędzającym czas podczas zimowego urlopu, ponieważ rozszerza ochronę na wypadki, do których dojdzie podczas uprawiania sportów uznanych za niebezpieczne (ich klasyfikację znajdziesz w OWU).

Czy warto kupić ubezpieczenie na sylwestra?

Chociaż polisa turystyczna nie jest obowiązkowa, zdecydowanie zaleca się ją wszystkim wyjeżdżającym za granicę. Dotyczy to wręcz szczególnie udawania się na imprezę sylwestrową poza krajem, ponieważ nietrudno wyobrazić sobie, że podczas takiej zabawy dojdzie do jakiegoś wypadku.

Łatwo o niego choćby w tłumie podczas masowej zabawy, gdzie można źle się poczuć i zasłabnąć lub paść ofiarą kieszonkowca. Albo przy odpalaniu fajerwerków. Nie wspominając nawet o częstych tej nocy przypadkach fatalnego w skutkach zatrucia alkoholowego. Te i inne niefortunne zdarzenia mogą mieć równie złe konsekwencje także dla Twojego portfela, jeśli więc nie chcesz wrócić do Polski “chudszy” o sporą sumkę, to koniecznie zadbaj o polisę. Oszczędzisz w ten sposób znacznie więcej, niż zrobiłbyś to, rezygnując z zakupu ubezpieczenia.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!