TOP 10 miejsc, które warto zobaczyć w Gdyni

Gdynia TOP 10 miejsc, które warto zobaczyć
Gdynia TOP 10 miejsc, które warto zobaczyć

Gdynia to miasto wyjątkowe, urzekające nadmorskim klimatem oraz architekturą. Modernistyczne gmachy, liczne punkty widokowe i muzea, które warto odwiedzić – oto atrakcje Gdyni. Co koniecznie powinniśmy zobaczyć w trakcie wycieczki po tym mieście? Oto kilka propozycji.

Miejsce 10. Plaża Śródmieście

W samym centrum miasta czeka miejsce, które przyciąga fanów opalania się i morskich kąpieli. To Plaża Śródmieście, do której możemy się dostać Bulwarem Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego – bardzo popularnym wśród spacerowiczów.

Miejsce 9. Kamienna Góra

Kamienna Góra to rewelacyjny punkt widokowy, z którego możemy podziwiać port oraz panoramę Gdyni. To jednocześnie dzielnica miasta, która w całości rozłożyła się na terenie morenowego wzgórza. Znajdują się tu piękne wille, a sama dzielnica uznawana jest za jedną z najbardziej luksusowych w całym kraju.

Miejsce 8. Plac Kaszubski

To jeden z ciekawszych punktów na terenie miasta. Jeśli trafimy na jego teren, zobaczymy pomnik Antoniego Abrahama, nazywanego często „królem Kaszubów”. Ten kaszubski pisarz ludowy i działacz społeczny odegrał istotną rolę w dziejach regionu. O silnych związkach Gdyni z tradycyjnymi, kaszubskimi wioskami rybackimi przypomina w tym miejscu również Ławeczka Kaszubów, na której zasiadają Jakub i Elżbieta Scheibe – mieszkańcy jednej z pierwszych gdyńskich kamienic.

Miejsce 7. Muzeum Miasta Gdyni

Zwiedzanie Gdyni warto zaplanować w taki sposób, by znaleźć czas na zapoznanie się z jej historią. A ten temat został bardzo dobrze przedstawiony w Muzeum Miasta Gdyni. W tym miejscu możemy zobaczyć, jak wyglądała Gdynia przed 1920 roku i przekonać się, jak bardzo budowa portu wpłynęła na jej rozwój. Ta placówka muzealna pozwala nam w ciekawy sposób poznać krótkie, za to niezwykle ciekawe dzieje portowego miasta, będzie też ciekawym prowadzeniem do dalszej wycieczki po jego terenie.

Gdynia TOP 10 miejsc, które warto zobaczyć
Gdynia TOP 10 miejsc, które warto zobaczyć

Miejsce 6. Domek Abrahama

Domek Abrahama jest obowiązkowym punktem w programie wycieczki dla tych osób, które chcą poczuć klimat dawnej Gdyni. Ceglany domek Antoniego Abrahama – Króla Kaszubów, urzeka swoją prostą formą i pięknie kontrastuje z nowoczesną zabudową miasta. Jeśli wybierzemy się na spacer w jego rejonie, z pewnością nie będziemy żałować.

Miejsce 5. Marina Gdynia

Spacer po gdyńskiej marinie to miejsce kuszące ciekawymi widokami oraz licznymi imprezami żeglarskimi. Nad basenami portowymi dumnie wznoszą się nowoczesne budowle, wśród których wyróżnia się Sea Towers (141 m wysokości). Spacer w takiej scenerii to jeden z najważniejszych punktów w programie wycieczki po Gdyni i nie lada gratka dla tych, którzy chcą spędzić czas wśród luksusowych jachtów.

Miejsce 4. Skwer Kościuszki i Molo Południowe

Skwer Kościuszki, płynnie przechodzący w Molo Południowe, to jedna z wizytówek Gdyni. Spacer po ich terenie to obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki po mieście, tym bardziej, że to w ich rejonie czekają najważniejsze atrakcje: okręty, akwarium i pomnik Maszty, który swą formą najlepiej nawiązuje do charakteru portowej Gdyni.

Miejsce 3. Akwarium

Akwarium Gdyńskie to idealne miejsce dla tych, którzy w czasie wycieczki po Gdyni chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat Bałtyku i jego ekosystemu. W gdyńskim akwarium zobaczymy różne gatunki ryb, płazów i gadów, odkryjemy też bogactwo rafy koralowej. To miejsce wyjątkowe, w którym każdy z nas spędzi czas w przyjemny i pożyteczny sposób.

Miejsce 2. „Dar Pomorza”

„Dar Pomorza” jest jednym z najpiękniejszych żaglowców na świecie. Od 1983 roku służy jako statek-muzeum, choć wiele osób traktuje go jak cenny pomnik ku czci Polaków służących na morzu. Wizyta na pokładzie „Daru Pomorza” będzie dla wielu z nas wspaniałą lekcją historii. W czasie spaceru po jego poszczególnych pomieszczeniach poznamy dzieje żaglowca (a powstał on w 1909 roku), dowiemy się też, jak wyglądało życie załogi podczas rejsów. Jest to jednostka wyjątkowa, zatem wizyta na jej pokładzie powinna stać się obowiązkowym punktem w programie zwiedzania Gdyni.

Gdynia TOP 10 miejsc, które warto zobaczyć
Gdynia TOP 10 miejsc, które warto zobaczyć

Miejsce 1. ORP „Błyskawica”

Niszczyciel ORP „Błyskawica” to niezwykłe muzeum, atrakcyjne nie tylko dla osób interesujących się historią II wojny światowej. Wojenny weteran służy obecnie jako Muzeum Marynarki Wojennej, a mieszcząca się tu ekspozycja jest poświęcona walkom marynarzy podczas II wojny światowej.

Gdynia ma się czym pochwalić, a wycieczki po tym mieście każdemu z nas sprawią wiele radości. Niezapomniane widoki na port, cenne zabytki modernistycznej architektury oraz miejsca urzekające niezwykłą atmosferą – oto powody, dla których warto częściej odwiedzać to miasto.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 3.3 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!