Miniatury w Małopolsce

Małopolska

Sobota na wsi? To dobry pomysł szczególnie latem. A sobota na wsi pełnej turystycznych atrakcji będzie z pewnością niezapomniana zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Inwałd znajduje się na pograniczu Beskidu Andrychowskiego i Pogórza Śląskiego, u podnóża góry Ostry Wierch. Jest oddalony jedynie o kilka kilometrów od sławnych na całym świecie Wadowic. We wsi znajduje się Park Miniatur „Świat Marzeń” usytuowany na powierzchni 45 000 m² Można w nim oglądać miniatury najsławniejszych cudów architektonicznych świata – między innymi Big Bena, Krzywą Wieżę w Pizie, Łuk Triumfalny, Statuę Wolności i Plac św. Piotra. Piramida Tutenchamona to ostatnio otwarta atrakcja w Parku Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie. Jej budowa trwała prawie rok. Pracowało przy niej aż trzydzieści osób. I to nie tylko Polaków, ale przede wszystkim egipskich artystów, którzy wykonali kilkadziesiąt replik skarbów odnalezionych przy Faraonie Tutenchamonie.

Jaką tajemnicę kryje wnętrze zagadkowej piramidy? Odtworzona została główna komora grobowa Faraona Tutenchamona w skali 1:1. Ściany ozdobiono polichromią, czyli malowidłami, które według wierzeń starożytnych Egipcjan, miały pomóc zmarłemu w przejściu do Państwa Umarłych.

W nowo otwartej piramidzie można podziwiać repliki skarbów, które zostały znalezione w Grobowcu Faraona Tutenchamona. Jednym z najcenniejszych skarbów jest Złoty Tron. Fotel został wykonany z drewna obłożonego złotą i srebrną blachą, a dodatkowo inkrustowany jest kolorowym szkłem, półszlachetnymi kamieniami i fajansem. Przenośny posąg Anubisa przedstawia naturalnej wielkości zwierzę, które leży na skrzyni w kształcie kaplicy.

Na terenie Parku znajduje się także wiele atrakcji lunaparkowych – Zielony Labirynt, Auto Scooter, Koło Młyńskie, Pirat, Egipt Horror Show, Kino 5D, Symulator. Park Miniatur pełen jest imponującej architektury ogrodowej i przepięknych kompozycji kwiatowych, wśród których funkcjonują punkty gastronomiczne i pamiątkowe.

4 lata temu obok „Parku Miniatur” został otwarty „DINOLAND Park Rozrywki”. W otoczeniu realistycznych replik dinozaurów można tam zagrać w mini golfa, w Petanque (gra w bule) oraz spróbować swych sił w parku linowym, zjeżdżając i przechodząc wśród replik dinozaurów na wysokości aż 7 metrów. Na terenie parku działa restauracja oraz sklepik, gdzie można kupić wszystko, co związane z dinozaurami. W Parku Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie można odbyć podróż w każdy zakątek świata – nie tylko do Egiptu, ale również do Włoch, Grecji, Chin czy Francji. A to wszystko możliwe jest w ciągu jednego dnia.

Restauracja Bajkowy Zamek oraz punkty gastronomiczne kuszą zapachem wspaniałych przysmaków. Z tarasu widokowego znajdującego się nad Restauracją Bajkowy Zamek można podziwiać panoramę Parku Miniatur oraz zachwycać się urzekającymi widokami na okolicę. Dookoła Parków rozciąga się bowiem krajobraz naturalnej polskiej wsi.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!