Miniatury w Małopolsce

Małopolska

Sobota na wsi? To dobry pomysł szczególnie latem. A sobota na wsi pełnej turystycznych atrakcji będzie z pewnością niezapomniana zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Inwałd znajduje się na pograniczu Beskidu Andrychowskiego i Pogórza Śląskiego, u podnóża góry Ostry Wierch. Jest oddalony jedynie o kilka kilometrów od sławnych na całym świecie Wadowic. We wsi znajduje się Park Miniatur „Świat Marzeń” usytuowany na powierzchni 45 000 m² Można w nim oglądać miniatury najsławniejszych cudów architektonicznych świata – między innymi Big Bena, Krzywą Wieżę w Pizie, Łuk Triumfalny, Statuę Wolności i Plac św. Piotra. Piramida Tutenchamona to ostatnio otwarta atrakcja w Parku Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie. Jej budowa trwała prawie rok. Pracowało przy niej aż trzydzieści osób. I to nie tylko Polaków, ale przede wszystkim egipskich artystów, którzy wykonali kilkadziesiąt replik skarbów odnalezionych przy Faraonie Tutenchamonie.

Jaką tajemnicę kryje wnętrze zagadkowej piramidy? Odtworzona została główna komora grobowa Faraona Tutenchamona w skali 1:1. Ściany ozdobiono polichromią, czyli malowidłami, które według wierzeń starożytnych Egipcjan, miały pomóc zmarłemu w przejściu do Państwa Umarłych.

W nowo otwartej piramidzie można podziwiać repliki skarbów, które zostały znalezione w Grobowcu Faraona Tutenchamona. Jednym z najcenniejszych skarbów jest Złoty Tron. Fotel został wykonany z drewna obłożonego złotą i srebrną blachą, a dodatkowo inkrustowany jest kolorowym szkłem, półszlachetnymi kamieniami i fajansem. Przenośny posąg Anubisa przedstawia naturalnej wielkości zwierzę, które leży na skrzyni w kształcie kaplicy.

Na terenie Parku znajduje się także wiele atrakcji lunaparkowych – Zielony Labirynt, Auto Scooter, Koło Młyńskie, Pirat, Egipt Horror Show, Kino 5D, Symulator. Park Miniatur pełen jest imponującej architektury ogrodowej i przepięknych kompozycji kwiatowych, wśród których funkcjonują punkty gastronomiczne i pamiątkowe.

4 lata temu obok „Parku Miniatur” został otwarty „DINOLAND Park Rozrywki”. W otoczeniu realistycznych replik dinozaurów można tam zagrać w mini golfa, w Petanque (gra w bule) oraz spróbować swych sił w parku linowym, zjeżdżając i przechodząc wśród replik dinozaurów na wysokości aż 7 metrów. Na terenie parku działa restauracja oraz sklepik, gdzie można kupić wszystko, co związane z dinozaurami. W Parku Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie można odbyć podróż w każdy zakątek świata – nie tylko do Egiptu, ale również do Włoch, Grecji, Chin czy Francji. A to wszystko możliwe jest w ciągu jednego dnia.

Restauracja Bajkowy Zamek oraz punkty gastronomiczne kuszą zapachem wspaniałych przysmaków. Z tarasu widokowego znajdującego się nad Restauracją Bajkowy Zamek można podziwiać panoramę Parku Miniatur oraz zachwycać się urzekającymi widokami na okolicę. Dookoła Parków rozciąga się bowiem krajobraz naturalnej polskiej wsi.