Energylandia w Zatorze – największy w Polsce rodzinny park rozrywki

Energylandia w Zatorze. Rodzinny park rozrywki.

Energylandia w Zatorze
Energylandia w Zatorze

Energylandia w Zatorze to największy park rozrywki w Polsce, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To stale rozwijające się miejsce przyciąga całe rodziny, grupy wycieczek, oraz pary, które pragną sobie w nim zrobić ciekawą sesję zdjęciową.

Strefy parku i ich największe atrakcje w Energylandii

Energylandia jest największym Parkiem Rozrywki w Polsce, który obejmuje obszar 30 ha. Położona jest w miejscowości Zator w pobliżu takich miast, jak Kraków, Oświęcim i Wadowice. Oferta parku kierowana jest do różnych grup wiekowych, od maluchów, poprzez dzieci i młodzież, aż do osób dorosłych i starszych.

Energylandia podzielona jest na cztery strefy, są one następujące:

  • Bajkolandia;
  • Strefa familijna;
  • Strefa ekstremalna;
  • Water Park.
Energylandia w Zatorze
Energylandia w Zatorze

Energylandia – bajkolandia

Bajkolandia jest ukłonem w stronę najmłodszych milusińskich. Dzięki barwnej i starannie dobranej scenografii nasze dzieci przeniosą się w świat bajek i baśni. Spotkają tam swoje ulubione postacie oraz poczują się jak księżniczki, piloci, krasnale oraz strażacy. Urządzenia w postaci karuzel, mini coasterów, samochodzików i samolocików są bezpieczne oraz ciekawe. Jedną z atrakcji jest tu Roller Coaster Śmiejżelki Energusia. Wagoniki poruszają się na wysokości do 13 m i osiągają prędkość do 50 km/h. Długość przejazdu to 335 m. Dla dzieci, które boją się przejażdżką kolejką górską, są tam też inne atrakcje. Jest nią niewątpliwie Kolejka Farma Krasnali. Kolejka ta przeznaczona jest również dla najmłodszych. Wagoniki w postaci traktorów poruszają się szynowym torem między figurkami zwierzątek. Będąc w Bajkolandii warto zahaczyć o karuzelę Sissi. Jest to przepięknie zdobiona karuzela, na której koniki, samochodziki i karoce dostarczą wspaniałej zabawy. Jest to tylko część atrakcji. Warto wybrać się, aby poznać te wymienione oraz pozostałe.

Energylandia – strefa familijna

Strefa familijna to doskonałe miejsce dla całych rodzin. Jednakże dla części urządzeń istnieje ograniczenie wzrostu od 140 cm. Można tu znaleźć roller coastery, samolociki, domy strachów czy spływy rwącymi rzekami. Do najpopularniejszych w tej strefie atrakcji należy zaliczyć Anacondę. Ta mokra atrakcja oferuję przejażdżkę dwudziestoosobowymi łodziami, które nabierają prędkości do 55 km/h. Dla amatorów spływów oferowana jest Atlantis. Jest to spływ rwącą rzeką na kilkuosobowych pontonach. A jeżeli ktoś lubi się bać, polecany jest Dom Strachu – Monster Attack. Jest to przejażdżka pomiędzy mroczną i spektakularną scenografią, która u niejednego spowoduje mocniejsze bicie serca.

Energylandia w Zatorze
Energylandia w Zatorze

Energylandia – strefa ekstremalna

Dla amatorów mocnej wrażeń i wysokiej adrenaliny kierowane są atrakcje ze strefy ekstremalnej. Cieszącym się ogromnym zainteresowaniem urządzeniem jest tu Hyperion. Należy on do najwyższych i najszybszych Mega Coasterów w Europie. Posiada on 77 metrów wysokości, osiąga 142 km/ h, a kąt nachylenia przy spadku sięga 85 stopni. Liczne tunele, zawroty oraz podwójne zakręty dostarczą niezapomnianych wrażeń. Atrakcja Space Gun również dostarczy pozytywnych emocji. Złożona ona jest z dwóch szesnastoosobowych gondoli, które poruszają się z zawrotną prędkością i w przeciwnych kierunkach, dostarczając efektu przeciążenia 3G. Tsunami Drop to 40-metrowa wieża zrzutu. Dostarcza ona emocji poprzez dużą prędkość zrzutu oraz wysokim poziomem przeciążenia. Jest to tylko część atrakcji, jakie oferuje ta strefa. Są tu też, takie urządzenia dostarczające mega rozrywki, jak: Mayan, Viking, Aztec Swing i inne.

Energylandia – park wodny

Strefa Water Park kierowana jest do tych, którzy chcą się zrelaksować i wypocząć na słoneczku oraz tych, którzy lubią taplać się w wodzie. Oferuje ona kilka rodzajów zjeżdżalni. Do najbardziej ekstremalnych należy Tiki Ride. Dzięki licznym i ostrym zakrętom dostarcza ona wrażeń porównywalnych do jazdy na kolejkach górskich. Zjazd odbywa się na pontonach, a trasa liczy 153 metry. Często wybieraną atrakcją jest zjeżdżalnia Exotic Fun. Polega ona na tym, iż ślizgamy się na niej w górę i w dół. RMF MAX Kamikadze to alternatywa dla odważnych. Polega ona na tym, iż podłoga zapada się pod człowiekiem i pionowo wpada on w zjeżdżalnie. Duża prędkość dostarczy mocnych wrażeń.

Baza noclegowa

Wybierając się do tego Energylandii, warto zastanowić się nad noclegiem. W pobliżu parku znajduje się szeroki wachlarz hoteli, pól namiotowych, domków letniskowych, campingów, którzy współpracują ze strefą rozrywki. Baza ta może również dostarczyć niezapomnianych przygód oraz upragnionego wypoczynku. Oprócz hoteli możemy wybrać:

  • Western Camp – są to domki letniskowe, kowbojskie wozy oraz indiańskie tipi, które swoją stylizacją przeniosą wczasowicza na dziki zachód. Domki położone są w odległości 1 km od parku. Adres: ul. Oświęcimska 35, 32-640 Zator. Telefon: 33 482 03 80;
  • Domki letniskowe Bajka – położone są w odległości ok. 5 km od Energylandii. To ciche i malownicze miejsce, dzięki czemu po pełnym emocji dniu w parku rozrywki, można wypocząć i wyciszyć się. Adres: ul. Bukowa 2, Laskowa, 32-640 Zator. Telefon: 690 011 714;
  • Skandynawska Przystań Kompleks Wypoczynkowy – to położony o 0,1 km od parku ośrodek wypoczynkowy, w którym panuje spokój niezbędny do relaksu. Adres: ul. Romana Rybarskiego 5, 32-640 Zator. Telefon: 883 727 943.

Jest to część noclegów w pobliżu największego parku rozrywki w Polsce. Praktycznie w każdym miejscu noclegowym można kupić bilet do Energylandii, dzięki czemu można oszczędzić czas na staniu w kolejce.

Energylandia – ceny

Zakres cenowy indywidualny parku plasuje się od 1 zł do 389 zł i obejmuje on wszystkie atrakcje (poza gastronomią, automatami i sklepami) parku. Istnieje możliwość zakupu biletu jednodniowego, dwudniowego, a nawet całorocznego. Park stale dostosowuje swoje oferty cenowe dla różnych grup, seniorów, dzieci do lat 3, dzieci i młodzieży do lat 18, kobiet w ciąży oraz osób niepełnosprawnych. Istnieje możliwość uzyskania dużego rabatu (bilet kosztuje wtedy 1 zł) w trakcie swoich urodzin. Niestety ma to też ograniczenia wiekowe. Prezent ten kierowany jest do osób, które nie ukończyły 18 roku życia.

Energylandia – jak dojechać?

Od 6 kwietnia 2019 do 27 października 2019 do Energylandii kursują bezpośrednio autokary z Krakowa, Katowic i Cieszyna. Od 1 czerwca 2019 do 31 października 2019 możliwy jest również dojazd do Energylandii autokarami LEO EXPRESS, na trasie Kraków – Ostrawa przez Zator, Oświęcim, Katowice, Gliwice i Rybnik.

Adres parku: Energylandia, al. 3 maja 2, 32-640 Zator, woj. Małopolskie

Podsumowanie

Park Rozrywki Energylandia to miejsce praktycznie dla wszystkich. Zarówno dzieci małe, duże, kobiety w ciąży i seniorzy znajdą dla siebie coś odpowiedniego. Ludzie energiczni skorzystają najprawdopodobniej z ekstremalnych urządzeń, ludzie zaś ceniący relaks będą szukać spokoju i wygody w parku wodnym.

Cena za bilet nie jest wygórowana. Obejmuje ona wejście na wszystkie urządzenia, bez limitu ilościowego oraz całodniowy pobyt w parku.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 1 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!