Zapewnij dziecku azjatyckie wakacje w Polsce!

Kolonie Manga
Kolonie Manga

Młodzi ludzie przeżywają fascynację różnymi zjawiskami. Jedni kolekcjonują karty z piłkarzami, inni słuchają znanych boysbandów, a jeszcze inni to fani mangi, anime i kultury Japonii. Dla takich osób kolonia tematyczna to wymarzone wakacje. Zobacz, co czeka młodego uczestnika turnusu w klimacie Kraju Kwitnącej Wiśni!

Tematyczne kolonie dla otaku

Czy Twoje dziecko uwielbia czytać mangi i oglądać anime? Jeśli tak, to na pewno chętnie pozna innych „otaku”, czyli miłośników popkultury rodem z Japonii. Świetną okazją do nawiązania nowych znajomości są kolonie tematyczne. Vogue Travel przygotowało turnusy, których program dostosowano właśnie do fanów tych klimatów. Do wyboru jest pobyt w polskich górach lub nad morzem. Znajdzie się więc zarówno coś dla małych wielbicieli wędrówek po szlakach, jak i dla starszych, którzy wolą plażowanie (https://voguetravel.pl/kolonie-mangowe). Dzieci w wieku od 11 do 16 lat zapraszamy na wyjątkowy obóz „Otaku atakują morze”, natomiast młodsze – do malowniczego Poronina na kolonie „Otaku do ataku”, „Otaku kids” oraz „Japonia dla najmłodszych”.

Wakacje wyjazdowe są dla dziecka okazją do spędzenia czasu aktywnie. Zamiast nudzić się w domu czy na podwórku, młody człowiek rozwinie swoje kompetencje społeczne. Pozna nowe osoby, nauczy się współpracy w grupie, a dodatkowo rozwinie swoje pasje. Warto więc dopasować kolonię do zainteresowań pociechy. No dobrze, a co fascynującego może być w kolonii opartej na kulturze Dalekiego Wschodu? Już wyjaśniamy!
Azjatycka kolonia: dlaczego warto?

Wielu młodych ludzi marzy o podróży do Azji. To zupełnie inna kultura i różne od naszych zwyczaje. Ta egzotyka jest ciekawa, więc nic dziwnego, że chce się ją poznać. Okazją do głębszego zapoznania się z japońskimi zwyczajami, tamtejszą popkulturą i tradycjami będzie kolonia tematyczna. Podczas wyjazdu z Vogue Travel uczestnicy:

  • wezmą udział w quizach związanych z ich pasją,
  • będą mieli okazję przygotować własny cosplay ulubionych postaci,
  • podyskutują na temat najlepszych produkcji animowanych,
  • nauczą się przygotowywać typowe azjatyckie przekąski, np. onigiri,
  • spędzą czas na seansach kultowych anime,
  • dowiedzą się, jak wyglądały początki świata mangi,
  • zapoznają się z japońską modą i trendami – zobaczą, w czym chodzi się po ulicach Tokio.

To zaledwie część atrakcji, jakie czekają na dzieci. Dokładny program zależy od wybranej kolonii. W ofercie m.in. Otaku Kids, Japonia dla najmłodszych czy Otaku atakują morze (https://voguetravel.pl/otaku-atakuja-morze).

Turnus inny niż wszystkie!

Tradycyjne wyjazdy wakacyjne znudziły się już Twojemu dziecku? Czas zatem na coś niebanalnego. Tego typu turnus to ekscytujące doświadczenie. Wspomnienia na długo pozostaną w pamięci młodego człowieka. Dodatkowo może on potem dalej rozwijać swoje talenty, np. w rysowaniu japońskich komiksów albo tworzeniu pomysłowych kreacji na konwenty fanów mangi i anime.

Oprócz aktywności tematycznych w programie kolonii uwzględniono też inne zajęcia. Uczestnicy nadmorskich turnusów zakosztują kąpieli morskich (gdy pogoda dopisze). Dla dzieci wypoczywających w Poroninie zorganizowana zostanie wycieczka w góry z wykwalifikowanym przewodnikiem (dotyczy turnusów 11-dniowych). Ponadto młodzi ludzie będą mogli bawić się wspólnie przy ognisku, na turnusowych dyskotekach oraz pływać w basenie.

By przeżyć przygodę w japońskim klimacie, nie trzeba od razu jechać do Azji. Na początek wystarczy wybrać się na kolonię tematyczną. Vogue Travel zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na ekscytujące kolonie, a nastolatków w wieku 12-18 lat – na fascynujące obozy młodzieżowe. Nudzie mówimy: stop!

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!