Wellness a SPA – czym się charakteryzują i jakie mają różnice?

Strefa Wellness i strefa SPA to nazwy stosowane czasami naprzemiennie. Czy słusznie? W naszym tekście postaramy się wyjaśnić, czym różnią się od siebie te dwa miejsca. Zobacz, jak je rozróżnić!

Czym charakteryzuje się centrum Wellness?

Wellness to określenie dotyczące stylu życia, w którym istotne jest dążenie do równowagi, dobrostanu i szczęścia. Jest to wyraz dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie człowieka. Dlatego w wielu obiektach turystycznych o podwyższonym standardzie znajduje się strefa z atrakcjami sprzyjającymi odprężeniu oraz dbaniu o ciało i duszę.

W ofercie niektórych luksusowych hoteli można znaleźć wyjątkowo piękne centrum Wellness. Nadmorskie obiekty zapraszają swoich gości do skorzystania z basenów z widokiem na morze. Można tam przeżyć niezwykłe chwile, korzystając z kąpieli i jednocześnie spoglądać na wspaniały bezkres morskich fal. Wrażenie to za każdym razem jest nieco inne. Wynika to z pory roku i pogody danego dnia.

Wśród unikatowych atrakcji strefy Wellness najlepszych obiektów hotelowych znajdziesz też sauny i łaźnie. Zapewnią Ci doskonały relaks dla ciała i ducha. Tego typu miejsca stanowią remedium na stres, zmęczenie, bolące mięśnie i zły nastrój.

Co to jest strefa SPA?

SPA jest akronimem pochodzącego z języka łacińskiego określenia Sanus Per Aquam, co można przetłumaczyć na „zdrowy przez wodę”. Jest w tym wskazówka dotycząca natury strefy SPA, gdzie często wykorzystuje się dobroczynne właściwości wody. Takie podejście ma źródło w zastosowaniu wody w celach leczniczych w najlepszych uzdrowiskach.

W hotelowym SPA przeprowadza się różnego typu zabiegi na ciało. Są to np. masaże i rytuały. Ich głównym celem jest odprężenie napiętych mięśni i zagwarantowanie relaksu. Podobnie jak w centrum Wellness, można tam zadbać o ciało i duszę. Równowaga między zdrowiem fizycznym i psychicznym jest podstawą dobrego samopoczucia każdego człowieka. Dlatego pobyt w SPA należy do przyjemnych rytuałów, na które warto się skusić od czasu do czasu.

Główne różnice między Wellness a SPA

Hotele 4- i 5-gwiazdkowe oferujące usługi na najwyższym poziomie mają na swoim terenie wydzieloną strefę Wellness i SPA. Warto jednak zauważyć, że między tymi dwoma pojęciami występują subtelne różnice, które warto znać.

SPA to określenie nieco węższe, ponieważ obejmuje przede wszystkim zabiegi na ciało wykonywane w celu poprawienia samopoczucia. Z kolei Wellness jest rozumiane jako filozofia ukierunkowana na działania skutkujące poprawą samopoczucia, zdrowia i kondycji. Wellness praktykowane jest po to, by dążyć do równowagi sił w organizmie i zachować ją na długo. Ważne części składowe to odpowiednio zbilansowana dieta, aktywność fizyczna dostosowana do indywidualnych potrzeb oraz dbałość o samopoczucie.

Między strefami SPA i Wellness istnieje kilka podobieństw – w obu znajdziesz spokój i odprężającą atmosferę. W SPA korzysta się z oferty profesjonalnych zabiegów na ciało, natomiast centrum Wellness jest miejscem, w którym można odprężyć się podczas seansu w basenie, saunie lub łaźni.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.sofitelgrandsopot.com/pl/grand-spa-i-sofitel-fitness/

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!