Warszawa w weekend – co warto zobaczyć?

Warszawa na weekend
Warszawa na weekend

Warszawa to największe miasto w Polsce. Niektórzy zakochują się w niej od razu, innym podróżnym zajmuje to nieco więcej czasu. Polska stolica słynie z odrestaurowanych kamienic, nowoczesnych budowli i najwyższych wieżowców w kraju. Ciężko uwierzyć, że po II wojnie światowej została doszczętnie zniszczona. Obecnie oferuje turystom, jak i mieszkańcom coraz to nowsze atrakcje. Poniżej przestawiono pomysły na weekend w Warszawie.

Warszawa to miasto, które słynie z mnóstwa atrakcji. Świetnie spędzą w niej czas zarówno młode pary, jak i całe rodziny. Stolica oferuje liczne atrakcje w plenerze, wiele muzeów, a wśród nich nietrudno znaleźć miejsca przyjazne dzieciom. W naszym artykule znajdziesz kreatywne pomysły na 3 dni w Warszawie.

Krakowskie Przedmieście

Warto zacząć swoją podróż od Krakowskiego Przedmieścia. To ulica, na której zawsze jest tłoczno. W jej obrębie znajdziesz liczne zabytki, takie jak kościół św. Anny z Dzwonnicą, czy barokowy kościół św. Krzyża – w jego filary wmurowano urny z sercami F. Chopina i W. Reymont. Siadając na jednej z dostępnych ławeczek, można poczuć charakter miasta i wsłuchać się w zgiełk przejeżdżających samochodów i przechodzących mieszkańców

Bez wątpienia Krakowskie Przedmieście to świetne miejsce na spacer. Przy deptaku zlokalizowano stare hotele i kilka ładnych pałaców, np. barokowy Pałac Potockich, pałac Wesslów, czy potężny Pałac Prezydencki.

Taras widokowy na Pałacu Kultury

Jeśli nie wiesz, co zwiedzić w Warszawie w weekend, wybierz Pałac Kultury i Nauki. Budynek to drugi pod względem wysokości wieżowiec w Polsce. Znajdziesz go przy placu Defilad 1. Na jego szczycie umieszczono jeden z wielu punktów widokowych, z których można podziwiać piękną i nowoczesną panoramę miasta. Warto wspomnieć, że taras zlokalizowano na 30. piętrze, więc mieści się na wysokości 114 metrów. Polecamy odwiedzić to miejsce wieczorem – Warszawa wówczas wygląda przepięknie!

Stare Miasto i jego podziemia

Przechadzając się po Starym Mieście, nie zapomnij odwiedzić warszawskich piwnic. Pozwalają spojrzeć na stolicę od nieco innej strony. Ponadto podziemia stanowią niezwykłą rozrywkę dla najmłodszych. Obecnie Stare Miasto ma odnowioną formę, ponieważ zbudowano go na nowo z gruzów i cegieł zniszczonych kamienic. Natomiast pod ziemią zlokalizowano autentyczne elementy przedwojennej Warszawy.

Odwiedź Łazienki Królewski

Łazienki Królewskie to najpopularniejszy park w całej Warszawie, a przez to najbardziej zatłoczony. Kompleks pałacowo-ogrodowy składa się z letniej rezydencji Stanisława Augusta, Starej Pomarańczarni, amfiteatru, pomnika Fryderyka Chopina, a także 4 malowniczych ogrodów o zróżnicowanej aranżacji, tj. Królewski, Romantyczny, Modernistyczny i Chiński. Na terenie parku można spotkać wiewiórki i pawie.

Wieczorem zajrzyj na Pragę

Praga Północ uchodzi za najbardziej rozrywkową dzielnicę w mieście. Znajdziesz tam modne kluby i popularne restauracje. To miejsce, które przenosi kilkadziesiąt lat wstecz – kamienice mają zachowane ściany, puby nie są odrestaurowane, a wewnątrz kompleksu można spotkać wiele elementów art streetu.

Dla rodzin to świetna rozrywka, ponieważ kilkaset metrów dalej zlokalizowano warszawskie zoo. Ponadto na Pradze-Północ znajduje się Muzeum Neonów, pełne starych powojennych reklam. Natomiast miłośnicy historii, powinni odwiedzić Muzeum Warszawskiej Pragi.

Mamy nadzieję, że już wiesz, co robić w Warszawie w weekend. Miasto oferuje szereg dodatkowych atrakcji, a ich poznawanie wymaga czasu. Nie mając zbyt wiele urlopu do dyspozycji, możesz zaplanować zwiedzanie Warszawy w dwa dni. Tak krótki, acz intensywny czas pozwoli na poczucie klimatu miasta.

Gdzie nocować w Warszawie?

Gdy już masz plan zwiedzania Warszawy, 3 dni powinny w zupełności wystarczyć. Następnie warto poszukać noclegu. Dobrze, aby był dogodnie zlokalizowany i przystępny cenowo. Jeśli poruszasz się samochodem, wybierz obiekt z bezpłatnym parkingiem. Preferując podróże komunikacją miejską, warto zwrócić uwagę na lokalizację przystanków autobusowych i linie tramwajowe. Z naszej strony polecamy Air Hotel – to świetnie położony obiekt znajdujący się nieopodal lotniska Chopina. Posiada duże pokoje wyposażone w klimatyzację oraz liczne miejsca postojowe zlokalizowane w okolicach drogi ekspresowej S2.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!