Przeprowadzka do Katowic – dlaczego warto zamieszkać w tym mieście?

Przeprowadzka do Katowic – dlaczego warto zamieszkać w tym mieście?
Przeprowadzka do Katowic – dlaczego warto zamieszkać w tym mieście?
Katowice to jedno z najprężniej rozwijających się miast w Polsce, a dowodem na to jest to, że w 2022 miejscowość ta znalazła się na ósmej pozycji wśród miast, w których najlepiej się żyje. Wynik rankingu nie powinien dziwić, gdyż Katowice od lat cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród osób młodych, które szukają stabilnego zatrudnienia i chcą żyć w nowoczesnym mieście. Jakie są inne powody, dla których warto zamieszkać w Katowicach?

Poznaj Katowice – największe miasto na Górnym Śląsku

Katowice to dziesiąte co do wielkości miasto w Polsce ze stosunkowo krótką historią, gdyż dopiero w XIX wieku uzyskało prawa miejskie. Ze względu na dobre skomunikowanie Katowic miasto to od razu stało się stolicą regionu, co nie zmieniło się na przestrzeni lat. Obecnie stanowi najważniejsze miasto Aglomeracji Śląskiej – rejonu unikatowego i wyjątkowego, z własną historią, językiem, kulturą i poczuciem przynależności do regionu.

Nie oznacza to jednak, że miasto nie przyciąga osób napływowych – wręcz przeciwnie! Przeprowadzka do Katowic również z innych części Polski to wcale nie rzadkość, na co z pewnością mają powody, które zebraliśmy w naszym artykule.

Dobre uczelnie

Katowice to miasto, które od wielu lat znane jest z akademickich tradycji. Bogata oferta uczelni, w której dostępne są również nowe, przyszłościowe kierunki studiów, sprawia, że wiele młodych osób właśnie tu zaczyna swoje dorosłe życie. Studia techniczne, które otwierają wiele perspektyw i dają możliwość stabilnego zatrudnienia w regionie, znajdziesz w ofercie katowickiej filii Politechniki Śląskiej. Największą uczelnią w Katowicach jest jednak Uniwersytet Śląski, który daje możliwość studiowania aż na 83 kierunkach i 205 specjalizacjach. Katowice to miasto, które kształci również przyszłych lekarzy, muzyków czy sportowców, dlatego w czasie semestrów miasto tętni życiem i należy do jednego z najbardziej studenckich miast w Polsce.

Kultura

Miasto od lat wspiera kulturę i sztukę, o czym mogą przekonać się mieszkańcy, którzy bez problemu znajdą w ofercie Katowic wydarzenia, które ich zainteresują. Widowiskowa sala NOSPR-u, cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem Spodek to tylko niektóre z miejsc, które przyciągają artystów, także tych o światowej sławie. Miejsca te przyciągają również osoby z innych stron Polski, co tylko świadczy o wyjątkowości wydarzeń, które tam się odbywają.

Miejsca pracy

Nawet osoby, które słabo znają Katowice, tuż po samym wjeździe do miasta przekonują się jak prężnie rozwijającym rynkiem pracy, jest stolica Aglomeracji Górnośląskiej. Rynek pracy w mieście szybko się rozwija, chłonie nowe trendy i jest otwarty na zmiany. Województwo śląskie od lat jest rejonem z najmniejszą stopą bezrobocia, dlatego właśnie tu warto rozpocząć szukanie nowej pracy. Oczywiście, w mieście wciąż brakuje specjalistów i ci mogą liczyć tu na naprawdę dobre warunki zatrudnienia. Osoby związane z branżą IT, energetyką, usługami czy medycyną to pracownicy zawodów deficytowych w Katowicach i okolicznych miejscowościach.

Tereny zielone

I tu spore zaskoczenie – Katowice są zielone! Ponad 42% terenu miasta zajmują lasy, w tym dwa wyjątkowo urodziwe rezerwaty przyrody: Ochojec i Las Murckowski. Dla tych, którzy mieszkają dalej od natury, miasto oferuje dostęp do parków – zabytkowego Parku Kościuszkowskiego i bardziej nowoczesnej Doliny Trzech Stawów. Park zwany Katowickim Central Parkiem to nie tylko miejsce, gdzie można odpoczywać, ale także aktywnie spędzać czas na rolkach czy kajakach.

Organizacja przeprowadzki do Katowic.

Powodów, dla których warto zamieszkać w Katowicach, jest mnóstwo, dlatego jeśli szukasz nowoczesnego i przyjaznego miejsca do rozwoju i ciekawego życia, zachęcamy wziąć sprawy w swoje ręce i zająć się przeprowadzką. Ta wcale nie musi wiązać się z milionem spraw do załatwienia i przeniesienia, gdyż w rejonie Śląska znajdziesz firmy, które organizują przeprowadzki do Katowic. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje firma Zontek, która oferuje elastyczny zakres prac związanych z przeprowadzką. Możesz ograniczyć się do samego wynajmu samochodu przeznaczonego do przewozu wielkogabarytowych przedmiotów lub poprosić o pełne wsparcie przy zmianie miejsca zamieszkania. Otrzymasz darmową wycenę, a także szybki termin organizacji przeprowadzki.

Katowice to miasto, które ze względu na tradycje górnicze mogło nie kojarzyć się z nowoczesnością i różnorodnością, lecz dziś możemy śmiało stwierdzić, że stereotypowe myślenie o największym mieście Aglomeracji Górnośląskiej nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, dlatego zachęcamy do poznawania Katowic, które być może będzie miastem, w którym zagościsz na dłużej.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!