TOP 5 atrakcji w Londynie

TOP 5 atrakcji w Londynie
TOP 5 atrakcji w Londynie

Londyn to jedno z najciekawszych miast na kuli ziemskiej. Jego architektura stanowi nieszablonowe połączenie tradycji z nowoczesnością. Ponadto można tam spotkać ciekawych ludzi pochodzących ze wszystkich zakątków świata. W artykule przedstawiamy atrakcje stolicy Anglii, które powinien zobaczyć każdy znajdujący się tam turysta.

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham czyli rezydencja brytyjskiej królowej stanowi cel wycieczek większości turystów odwiedzających stolicę Anglii. Został wybudowany na początku XVIII wieku, a swoją funkcję pełni od czasów panowania legendarnej królowej Wiktorii. Pałac wyróżnia się olbrzymim metrażem, a w jego wnętrzu znajduje się blisko 800 pomieszczeń. Od 30 lat można zwiedzać jego części reprezentacyjne, które zachwycają swoim wystrojem i znajdującymi się tam dziełami sztuki.

Tower of London

Wymieniając najciekawsze atrakcje Londynu nie sposób nie wspomnieć o popularnym Tower of London. Twierdza stanowi jeden z „żywych” symboli angielskiej władzy. Została wzniesiona pod koniec XI wieku na polecenie Wilhelma Zdobywcy. W jej wnętrzu można podziwiać nienaruszoną kaplicę, w której ponad 900 lat temu modlił się wspomniany władca. Ponadto znajduje się tam więzienie, w którym przetrzymywano takie postaci jak królową Elżbietę I oraz myśliciela Thomasa More’a. Wśród eksponatów przechowywanych w Tower of London można podziwiać niezliczone ilości uzbrojenia z różnych okresów historycznych. Ponadto odwiedzający mają możliwość oglądania regali i kosztowności królewskich o olbrzymiej wartości.

TOP 5 atrakcji w Londynie
TOP 5 atrakcji w Londynie

Pałac Westminsterski

Neogotycki pałac Westminsterski pełni funkcje brytyjskiego parlamentu i stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Londynu. Budynek może być odwiedzany w czasie, w którym nie odbywają się obrady angielskich posłów. W jego wnętrzu można podziwiać Izbę Gmin oraz Izbę Lordów. Ponadto budynek zawiera duża liczbę interesujących pomieszczeń, a zawarte w nich eksponaty dają możliwość bliższego poznania historii Anglii. Stanowi swojego rodzaju wehikuł czasu, a po jego wnętrzach przechadzały się takie osobistości jak Winston Churchill oraz niesławny król Henryk VIII.

Hyde Park

W odróżnieniu od pozostałych wymienionych atrakcji zwiedzanie Hyde Parku jest bezpłatne. Jego historia sięga aż do XVI wieku, dzięki czemu można tam podziwiać naprawdę wiekowe drzewa. Ponadto znajduje się tam fontanna wybudowana na cześć księżnej Diany. Park umożliwia jazdę konną, grę w tenisa i ćwiczenia na otwartej siłowni. Nie brakuje tam bogato wyposażonego placu zabaw, który przypadnie do gustu najbardziej wybrednym maluchom.

London Eye

Diabelski młyn w Londynie stanowi jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w tym mieście. Został uruchomiony w 2000 roku i od tamtej pory stał się stałym elementem krajobrazu stolicy Anglii. London Eye jest położone w po południowej stronie rzeki Tamizy. Przejażdżka diabelskim młynem dostarcza niesamowitych wrażeń. Poza znajdowaniem się na bardzo dużej wysokości daje możliwość podziwiania najpiękniejszej części Londynu.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem NaWakacje.eu

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!