Tani city break? Sprawdź, jak podróżować za niższą cenę

Niedrogie podróżowanie po świecie jest możliwe, jednak wymaga nieco zaangażowania ze strony turysty. Tanie wyjazdy powinno się rezerwować z wyprzedzeniem, uwzględniając zakup biletów na samolot lub pociąg, rezerwację noclegu i rozeznanie co do miejsc do zwiedzenia, czy też sposobu spędzenia czasu w miejscu docelowym. Przemyślane przygotowanie do wyjazdu sprawia, że city break jest udany, a jego koszty są o wiele niższe niż w przypadku wykupienia wycieczki z biura podróży. Dowiedz się, jak zaoszczędzić na krótkich wycieczkach po Polsce i za granicę.

Wcześniejsza rezerwacja to podstawa!

Wcześniejsza rezerwacja pozwala zaoszczędzić nawet do kilkunastu lub kilkudziesięciu procent ostatecznej ceny. W ramach oferty first minute przewoźnicy oferują spore obniżki, co przekłada się na zmniejszenie ostatecznego kosztu podróży. Jeśli chcesz zarezerwować hotel Warszawa centrum w korzystnej cenie, zdecyduj się na nocleg na co najmniej 5-6 miesięcy do przodu. Takie planowanie sprawdza się w przypadku osób, które mają z góry zaplanowany urlop na cały rok i wiedzą, kiedy mogą pozwolić sobie na city break.

A może wyjazd last minute?

Niskie ceny można znaleźć, gdy korzysta się z oferty last minute. Wyjazdy zamawiane na ostatnią chwilę również są tańsze, gdyż obiekty takie jak hotel Sopot chcą zniwelować koszty i oferują ostatnie wolne miejsca w atrakcyjnej cenie.

Sprzedaż noclegów lub biletów na pociąg i samolot w niższej cenie jest korzystniejsza dla nich niż brak sprzedaży. Noclegi tańsze w ramach oferty last minute są dostępne na kilka dni przed wyjazdem, dlatego tanie podróżowanie wymaga elastyczności i spontaniczności. Nie zawsze da się bowiem wybrać wyjazd w kierunku, który pierwotnie się planowało. Może się okazać, że nie ma w nim dostępnych wolnych miejsc.

City break poza sezonem

City brek poza sezonem wysokim jest tańszy nawet o połowę! Wyjazd w niskim sezonie sprzyja oszczędnościom, dlatego warto rozważyć wycieczki po Polsce lub za granicą w okresie zimowym, gdy zainteresowanie turystyką w danym regionie jest niskie. Hotelarze i przewoźnicy są skłonni oferować dużo niższe ceny, gdyż popyt na ich usługi jest niewielki. W pełnym sezonie mogą sprzedać te same bilety i miejsca noclegowe drożej, bez ryzyka, że nie znajdzie się żaden chętny do ich wykupienia. Poza sezonem można kupić bilet na samolot do najbardziej znanych europejskich miast za kilkadziesiąt złotych, podczas gdy latem w to samo miejsce leci się za kilkaset złotych.

Tanie wejściówki do głównych atrakcji

City break to okazja, by zobaczyć najbardziej znane atrakcje w wielu miejscach. Jeśli chce się zaoszczędzić na wejściówce do głównych atrakcji europejskich miast i ważnych obiektów w Polsce, warto sprawdzić, w które dni obowiązują obniżki cen. W Polsce można skorzystać z atrakcyjnych obniżek w ramach Karty Dużej Rodziny lub legitymacji studenckiej, natomiast za granicą w niektóre dni obowiązują darmowe wejścia do różnych obiektów. Dzięki temu można oszczędzić do kilkudziesięciu euro za bilety. Oszczędności ułatwia także kupowanie biletów przez Internet, gdyż w ten sposób można obniżyć cenę biletu o kilka euro od osoby za każde wyjście.

Park Güell - Barcelona
Park Güell – Barcelona

Sprawdź, gdzie można dobrze i tanio zjeść obiad

Aby tanio podróżować, warto przed wyjazdem poszukać, gdzie można kupić tani i smaczny obiad. Posiłki przy głównych ulicach turystycznych i w barach najbliżej ważnych atrakcji są drogie. Jeśli wcześniej sprawdzi się, gdzie znajdują się smaczne knajpki, wystarczy przejść nieco dalej, by najeść się za znacznie niższą kwotę. W ten sposób oszczędza się na jedzeniu nawet połowę wydatków.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!