Potrzebne pomysły na wakacje z dziećmi? Sprawdź, czym warto się kierować

Pomysły na wakacje z dziećmi
Pomysły na wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi są naturalnym momentem w roku dla większości rodziców. Na co dzień brakuje nam czasu, siły, a nierzadko też ochoty, aby w pełni poświęcić się swoim pociechom. Warto im to wynagrodzić właśnie w okresie wakacyjnym, kiedy nigdzie się nie spieszymy, zapominamy o obowiązkach służbowych, a wszystkie złe myśli zostawiamy za drzwiami firmy. Istnieją przeróżne koncepcje na wakacje z dziećmi – od rodzinnego wyjazdu z biurem podróży, przez klasyczny pobyt nad morzem, aż po odkrywanie tych mniej znanych zakątków kraju. Lokalizacja nie jest jednak aż tak ważna, jak forma urlopu. Kilkoma wskazówkami dzielimy się w naszym artykule.

Warto mieć na względzie ryzykowną pogodę

Zwłaszcza, gdy planujemy spędzić wakacje z dzieckiem w naszym kraju. Polska jest jednym z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych w Europie. Mamy piękne wybrzeże, plaż mogliby nam pozazdrościć Włosi i Hiszpanie, ale ta pogoda… Z nią nigdy nie wiadomo, dlatego przezorni rodzice szukający pomysłów na wakacje z dziećmi powinni jednak się zabezpieczyć i wybrać taką formę spędzania wspólnego urlopu, która nie jest ściśle uzależniona od dobrej aury.

Przykładowo: jadąc z dziećmi nad polskie morze, a już na pewno do małej, urokliwej miejscowości, musimy mieć świadomość, że tydzień deszczowej pogody odbierze całą radość z urlopu. Dzieci będą się śmiertelnie nudzić, rodzice denerwować, że wydali mnóstwo pieniędzy na zmarnowany urlop, a kolejna szansa będzie przecież dopiero za rok…

Dlatego radzimy, aby zostając w Polsce wybrać taki kierunek, który będzie atrakcyjny dla całej rodziny bez względu na pogodę. Tutaj oczywistą propozycją są polskie góry, a zawłaszcza Tatry. Deszczowa aura nie przeszkadza, aby wybrać się na spacer do jednej z przepięknych tatrzańskich dolin, zawsze też można odwiedzić jaskinię czy popluskać się w gorącej wodzie termalnej – więcej o tym będzie w dalszej części artykułu.

Szukamy miejsca, w którym dzieci na pewno nie będą się nudzić

Czyli znów kierujemy się kryterium miejscowych atrakcji. Polskie morze wcale nie wypada pod tym względem bardzo okazale, ponieważ całe wakacyjne życie kręci się tam wokół plaży – a tym samym jest uzależnione od pogody. W górach sprawa wygląda zupełnie inaczej.

W samym tylko Zakopanem jest mnóstwo miejsc, które można odwiedzić z dziećmi w czasie deszczu czy po prostu dla urozmaicenia wyjazdu. Nie mamy na myśli muzeów (choć te mogą zainteresować starsze pociechy), ale np. Kasprowy Wierch, na który można wjechać kolejką (to atrakcja sama w sobie), urokliwy cmentarz na Pęksowym Brzyzku czy ogromną papugarnię.

Dlaczego Tatry to idealny kierunek na wakacje w Polsce? Sprawdź w tym artykule – https://www.termybukovina.pl/blog/pomysly-na-wakacje-w-polsce-w-tym-roku-wybierz-tatry

Rodzice powinni też pomyśleć o sobie

Jasne, że podczas rodzinnych wakacji najważniejszy jest szeroki uśmiech na buzi dziecka, natomiast w dużej mierze jest on uzależniony od nastroju rodziców. Dziecko świetnie wyczuwa, czy rodzice są zadowoleni, czy dobrze się dogadują, czy wypoczywają. Dlatego zawsze wybierając kierunek i formę wakacji warto choć trochę pomyśleć o sobie.

Jeśli np. kochasz chodzić po górach, to nie wmawiaj sobie, że dzieci są jeszcze za małe, że na pewno nie będą chciały Ci towarzyszyć na szlaku, że będą narzekać na bolące nóżki etc. Ze wszystkim można sobie poradzić, chociażby przy pomocy nosidła. Pokaż dzieciom piękno polskich Tatr, a kto wie – może już po pierwszym wyjeździe złapią taterniczego bakcyla?

Wodne szaleństwa? Żadne dziecko ich nie odmówi!

Coraz więcej rodziców szukających pomysłów na wakacje z dziećmi stara się kierować kluczem wodnych atrakcji. To bardzo dobry trop, ponieważ nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby szaleć w basenach i na zjeżdżalniach wodnych. Dlatego wybierając miejsce, a także sam hotel, koniecznie zwróć uwagę na to, czy w bezpośredniej okolicy można skorzystać z takiej atrakcji.

I tutaj mamy już konkretną propozycję. Na tegoroczne wakacje z dzieckiem wybierz się do Bukowiny Tatrzańskiej, czyli urokliwej wsi, której wizytówką są Termy BUKOVINA (https://www.termybukovina.pl). To jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych z wodą termalną w naszej części Europy. Tuż obok znajduje się czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA, uwielbiany przez rodziny z dziećmi m.in. za bezpośredni dostęp do term, pyszną kuchnię oraz komfortowe warunki pobytu.

Baseny, zjeżdżalnie, animacje, dla rodziców jacuzzi, sauny i bardzo rozbudowana strefa SPA – trudno o lepszy pomysł na spędzenie rodzinnego dnia czy to na wakacjach, czy w ramach weekendowego wypadu. Zwłaszcza, że woda termalna zasilająca Termy BUKOVINA ma właściwości terapeutyczne, a sam obiekt znajduje się w przepięknych okolicznościach przyrody. Tutaj naprawdę można wypocząć!

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!