Kempingi w Chorwacji – jak zorganizować podróż?

Kempingi w Chorwacji
Kempingi w Chorwacji

Zima w Polsce sprawia, że tuż przed jej końcem odczuwamy coraz większą tęsknotę za ciepłymi i słonecznymi dniami. Jednak pomimo nadejścia kalendarzowej wiosny, często temperatura powietrza nie wzrasta tak szybko, jak byśmy potrzebowali. W takiej sytuacji warto rozważyć wyjazd na południe Europy, gdzie ciepłe dni są przez prawie cały rok, a zieleń otaczającej przyrody nie zmienia się wraz z porami roku. Takim miejscem może być Chorwacja, gdzie lazurowe, ciepłe morze, rozległe, kamieniste plaże i wspaniałe widoki zachęcają do wypoczynku i zwiedzania tego pięknego kraju. Ciekawym pomysłem na niskobudżetową podróż będzie wypożyczenia kampera i rezerwacja miejsca na chorwackim kempingu. Jak zorganizować taki wypad?

Chorwacja – prawdziwy raj dla turystów spragnionych słońca

Republika Chorwacji położona jest nad Morzem Adriatyckim, które jest częścią Morza Śródziemnego. Jego ciepłe, czyste i niezwykle przejrzyste wody zachęcają do żeglugi oraz kąpieli. Linia brzegowa Adriatyku jest wyjątkowo urozmaicona. Liczne ustawione równolegle do linii brzegowej wyspy sprawiają, że ten rodzaj formacji nazwany został dalmatyńskim. Nazwa wywodzi się od wybrzeża określanego mianem Wybrzeża Dalmatyńskiego.

Chorwacja jest krajem pozostającym w kręgu żywego zainteresowania Polaków. Kraj już od lat chętnie odwiedzany jest przez naszych rodaków, którzy rezydują zarówno w świetnie rozbudowanej infrastrukturze turystycznej (hotelach, wynajętych domkach letniskowych, kwaterach prywatnych lub specjalnie przygotowanych pensjonatach), jak i przyjeżdżają własnymi kamperami bądź przyczepami kempingowymi.

Kempingi w Chorwacji
Kempingi w Chorwacji

Baza kempingowa w Chorwacji

Nowoczesna i bezpieczna baza kempingowa w Chorwacji przygotowana została z myślą o turystach zmotoryzowanych oraz tych, którzy pragną odpoczywać na łonie natury. Chorwackie kempingi są świetnie wyposażone, duże, z zadbanymi parcelami przeznaczonymi na kampery czy przyczepy kempingowe. Obecność kuchni, pralni oraz sanitariatów w każdym ośrodku sprawia, że zainteresowanie wynajęciem miejsca na kempingu w okresie letnim sięga zenitu. Nieco luźniej jest w okresie jesienno-zimowymi, ale także warto zarezerwować pokój możliwie jak najwcześniej przed planowanym urlopem. Planujesz wypoczynek w tym kraju? Znajdź kemping w Chorwacji, zarezerwuj miejsce i ciesz się wypoczynkiem w otoczeniu malowniczych krajobrazów i mnóstwa atrakcji dla turystów.

Jak przygotować podróż kamperem do Chorwacji?

Wybierasz się na kemping do Chorwacji kamperem? Podczas przygotowywania trasy najlepiej jest dużo wcześniej zaznaczyć na niej miejsca, których historia warta jest usłyszenia i zapamiętania. Nie zapominaj również o kontemplacji widoków i wybierz szlak wiodący przez malownicze okolice. Wyjątkowym atutem Chorwacji jest przepiękne, turkusowe i cieplutkie morze,  w którym można kąpać się przez prawie cały rok. Niezwykle piękne, chociaż w większości kamieniste plaże są idealne do kąpieli słonecznych, a turkusowa, ciepła woda Adriatyku zachęca do przyjemnych kąpieli.

Zastanów się, czy masz cały ekwipunek niezbędny na polu kempingowym. Warto również pamiętać, że biwakowanie na dziko jest w Chorwacji oficjalnie jest zabronione. Przyjeżdżając do tego kraju własnym kamperem, jesteśmy zobligowani do skorzystania z pola namiotowego bądź ośrodka kempingowego.

Podróż rozpoczynamy od załadowania kampera niezbędnymi przedmiotami (zaczynając od stosownej odzieży po butlę z gazem, przejściówki przyłączeń do prądu, narzędzia oraz wyposażenie samochodu). Musimy pamiętać, że zanim z Polski dotrzemy do Chorwacji w kamperze będziemy nie tylko sypiać, ale również się stołować. Warto dobrze zaopatrzyć lodówkę w produkty spożywcze, tak, aby podczas przejazdu przez sąsiadujące ze sobą państwa nie marnować czasu na szukanie sklepów lub restauracji.

Chorwacja jest krajem o wieloletniej historii (do I wieku zasiedlona była przez Rzymian. Można tutaj znaleźć wiele zabytków pochodzących z cesarstwa rzymskiego. Godne polecenia są zabytkowe miasta (Split, Pula czy Dubrownik) pełne dobrze zachowanych obiektów historycznych. Znajdziemy tu ruiny pochodzenia rzymskiego: świątynie, Forum, Pałac Dioklecjana i amfiteatr. Wyjątkową atrakcją turystyczną jest Park Narodowy Jeziora Plitvickie oraz obiekty obronne pochodzące z przełomu XVI i XVII wieku.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!