Ho Chi Minh City – co warto zobaczyć w największym mieście Wietnamu?

Ho Chi Minh City – co warto zobaczyć w największym mieście Wietnamu?
Ho Chi Minh City – co warto zobaczyć w największym mieście Wietnamu?

Ho Chi Minh, znane również jako Sajgon, to największe miasto w Wietnamie, a jednocześnie jego centrum biznesowo-finansowe, które tętni życiem przez całą dobę. W mieście kolonialna architektura francuska miesza się z licznymi nowoczesnymi wieżowcami. Mimo okazałych rozmiarów Ho Chi Minh do zwiedzenia najciekawszych atrakcji wystarczy jeden dzień.

Wietnam to państwo położone w południowo-wschodniej Azji, na Półwyspie Indochińskim. Graniczy ono z Kambodżą i Laosem oraz Chińską Republiką Ludową. Wietnam jest niezwykle atrakcyjnym krajem, zwłaszcza pod względem przyrodniczym, dlatego też chętnie odwiedzają go turyści z całego świata. Wietnamskie krajobrazy uzupełniają przepiękne świątynie oraz tętniące kolorami i życiem ulice miast. Tanie loty do Wietnamu znajdziesz na stronie: https://www.fru.pl/tanie-loty/do-Wietnam-VN/. Czas lotu z Warszawy do Ho Chi Minh City wynosi ok. 14 godzin.

Pałac Niepodległości

Ciekawym i wartym odwiedzenia miejscem w Ho Chi Minh jest Dinh Thống Nhất, czyli Pałac Zjednoczenia, znany również jako Pałac Niepodległości. W zabytkowej budowli otoczonej przez piękny ogród znajduje się muzeum, w którym czas zatrzymał się w 1975 roku. W obiekcie na szczególną uwagę zasługuje bogato wyposażony zabytkowy salon oraz biblioteka.

Bazylika katedralna Notre Dame

Ho Chi Minh nazywa się również Paryżem Orientu, na terenie miasta znajduje się budowla bowiem nawiązująca do stolicy Francji – katedra Notre Dame. Obiekt zbudowano na wzór paryskiej świątyni i obecnie stanowi on jedną z największych atrakcji miasta. Przed katedrą znajduje się charakterystyczny posąg Matki Boskiej. Podobno w roku 2005 po policzkach figury popłynęły łzy, jednak Kościół owego cudu nie potwierdził.

Muzeum Pozostałości Wojennych

Odwiedzając Ho Chi Minh, warto także wybrać się do War Remnants Museum, czyli Muzeum Pozostałości Wojennych, znajdującego się w dawnej amerykańskiej Siedzibie Informacyjnej. W obiekcie można oglądać liczne eksponaty związane z wojną w Wietnamie. W muzeum znajduje się osiem sal tematycznych, a na zewnątrz budynku także ekspozycja wojskowego sprzętu. Ze względu na dużą ilość dość drastycznych zdjęć upamiętniających tragiczne wydarzenia wojenne nie zaleca się zwiedzania go razem z dziećmi.

Bulwar Nguyen Hue

Bulwar Nguyen Hue uznawany jest za jeden z najpiękniejszych deptaków w całym Wietnamie. Znajduje się w samym centrum miasta i otoczony jest licznymi knajpkami, restauracjami i kawiarniami, gdzie można komfortowo zrelaksować się i odpocząć podczas zwiedzania.

Ben Thanh Street Food Market

Wyjątkowym miejscem w Ho Chi Minh, zwłaszcza dla miłośników orientalnej kuchni, jest Ben Thanh Street Food Market. Jest to ogromna hala targowa, gdzie można kupić najsmaczniejsze lokalne produkty oraz posmakować typowo wietnamskich potraw, ale również dań międzynarodowych.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!