Bezpieczna podróż samochodem. Akcesoria samochodowe, które mogą się przydać na trasie

Rodzina w samochodzie z psem jedzie na wycieczkę

Spokojna i bezkolizyjna podróż samochodem to nie tylko czujność i dobra kondycja kierowcy, ale również odpowiednie wyposażenie pojazdu. Na trasie, przydatne bywają rozmaite akcesoria samochodowe, które wielokrotnie nie tylko podnoszą komfort podróży, ale dbają również o bezpieczeństwo pasażerów. O tym, jakie gadżety warto zabrać ze sobą w drogę — zarówno na krótką, jak i długą wyprawę — opowiadamy poniżej.

Jak się przygotować do podróży? Zasady bezpiecznego podróżowania

Podróżowanie to w wielu przypadkach ulubiona część naszego życia. Najczęściej kojarzy się ono z beztroskim zwiedzaniem, poznawaniem świata, odkrywaniem nowych, inspirujących miejsc i ogromem przeżyć, które zostają z nami na lata. Aby jednak tak się stało, najpierw należy zadbać o bezpieczne przybycie do miejsca docelowego. Jeżeli wybór padł na podróż samochodem, warto wiedzieć, jak się do niej przygotować, by przejazd okazał się nie tylko bezpieczny, ale i komfortowy — dla kierowcy oraz wszystkich pasażerów. Z pomocą przychodzą akcesoria do samochodu, poprawiają wygodę w trakcie przejażdżki, urozmaicają czas podróżnych oraz zaradzają awaryjnym sytuacjom, których jak wiadomo, na drodze nie brakuje.

Na początku pragniemy podkreślić, że poza odpowiednim wyposażeniem auta oraz sprawnością pojazdu, kluczową kwestią jest czujna jazda kierowcy, który wsiadając za kółko, zawsze powinien być wypoczęty i wyspany. W żadnym przypadku kierujący nie może być pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających, które mogłyby wpłynąć na jego czujność, ostrożność i koncentrację na drodze. Zestawienie przydatnych gadżetów do samochodu rozpoczniemy zatem od informacji, którą każdy zmotoryzowany powinien wziąć sobie do serca. W każdym pojeździe winien znaleźć się przenośny alkomat do samochodu, dzięki któremu kierowca może upewnić się co do stanu swojej trzeźwości.

>>Praktyczne i niezbędne akcesoria samochodowe znajdziesz w sklepie internetowym Biedronka Home. W rozsądnej cenie i dobrej jakości! Poznaj naszą ofertę już dziś!

Bezpieczeństwo to podstawa! Przydatne akcesoria dla kierowcy

Czujność osoby prowadzącej samochód jest absolutną podstawą do bezkolizyjnych przejazdów. Niestety, współcześnie kierowcy łatwo rozpraszają się, korzystając z telefonów komórkowych, pisząc SMS-y i rozmawiając ze smartfonem przy uchu. Takie przyzwyczajenia znacznie obniżają uwagę kierującego, który skupia się na innych czynnościach. Jak temu zaradzić?

Warto zaopatrzyć się w zestaw głośnomówiący do samochodu. To urządzenie, które umożliwia swobodne prowadzenie rozmowy w trakcie prowadzenia auta. W wielu nowoczesnych czterokołowcach Bluetooth do samochodu jest wbudowany fabrycznie, dzięki czemu nie trzeba już wyposażać pojazdu w dodatkowe gadżety. Pozostając przy temacie konieczności posługiwania się komórką w trakcie podróżowania, niezbędnym akcesorium jest uchwyt na telefon. Dzięki niemu nie trzeba obawiać się o stabilność aparatu, przykładowo w czasie korzystania z nawigacji GPS.

Mężczyzna i kobieta w samochodzie szukają na papierowej mapie trasy dojazdu

Kolejnym niezwykle przydatnym akcesorium jest wideorejestrator samochodowy, czyli nieduża kamerka, która rejestruje obraz dookoła samochodu. Posiadanie tego przyrządu okazuje się nieocenione w sytuacjach kolizyjnych, kiedy nagranie umożliwia ocenę zaistniałej sytuacji oraz wskazanie winowajcy zdarzenia.

Chcąc zadbać o bezpieczną jazdę koniecznym wyposażeniem dla kierującego samochodem, jest alarm antydrzemkowy. Swoim kształtem bardzo przypomina aparat słuchowy. Jego działanie polega na wydawaniu piskliwego dźwięku, kiedy czujnik urządzania wykryje opadanie głowy kierowcy. Gadżet reaguje na każdy ruch głową w dół, co w dłuższym okresie może okazać się frustrujące.

Nie zapominajmy o przeciwsłonecznych okularach dla kierowcy. Warto pamiętać, że przydają się one nie tylko latem, kiedy pogoda za oknem dopisuje w pełni, ale również zimą, gdy promienie odbijają się od śniegu i oślepiają osoby prowadzące samochód. Najbardziej rekomendowanymi do auta są okulary z polaryzacją, które nie wpłyną negatywnie na zdolność rozpoznawania kolorów.

Akcesoria samochodowe, które poprawią wygodę zarówno kierowcy, jak i pasażerów

Poza zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa, akcesoria samochodowe mają również inne zastosowanie. Mogą one w znacznym stopniu wpłynąć na poprawę komfortu jazdy — jednakowo osoby prowadzącej, jak i pasażerów. W jakie gadżety warto zainwestować w trosce o wygodę podróżnych?

  • Osłony na szyby — te akcesoria ochronne na szyby boczne przydają się zwłaszcza w sezonie letnim, gdy temperatury i promienie słoneczne potrafią uprzykrzyć przemieszczanie samochodem. Wśród najczęstszych wyborów padają osłonki przeciwsłoneczne z przyssawką oraz wygodne rolety.

  • Oczyszczacz powietrza — jak wiadomo, w trakcie jazdy podróżujący narażeni są na szkodliwe substancje i zanieczyszczenia spoza auta. Mając to na uwadze, warto zaopatrzyć się w to akcesorium samochodowe, które poza poprawą komfortu jazdy dodatkowo jest również korzystne dla zdrowia osób znajdujących się w pojeździe.

  • Uchwyt na kubek — to przydatny gadżet samochodowy, który zwiększa komfort podróżowania pasażerów, zwłaszcza na dłuższych dystansach. Z pewnością okaże się pomocny również dla kierowców, którzy lubią sięgać po ulubioną kawę bądź inny napój w trakcie prowadzenia pojazdu. Warto wiedzieć, że istnieją różne rodzaje uchwytów. Ciekawym rozwiązaniem okazują się te z dodatkowymi funkcjami, np. ładowaniem telefonu. Dodatkowo korzystanie z tego sprzętu pozwala zapobiegać niepotrzebnym zabrudzeniom i rozlaniom płynów.

  • Mata ortopedyczna na siedzenie dla kierowcy — zapewnia właściwe ułożenie kręgosłupa, dzięki czemu nawet podczas odbywania regularnych tras na długich dystansach, kierowca może uniknąć uciążliwych bólów pleców oraz powstawaniu skoliozy.

  • Mata masująca dla kierowcy — ciekawym urozmaiceniem długich podróży jest mata masująca, zakładana na fotel prowadzącego. Najczęściej wykonuje ona masaż pulsacyjny, uciskowy oraz wibrujący.

Podróż z dziećmi. Przydatne akcesoria samochodowe na wyjazd z maluchami

Rodzeństwie w samochodzie, podróż z rodzicami, fotelik dziecięcy

W trosce o bezpieczną podróż samochodem z najmłodszymi, rozsądnym wyborem jest zaopatrzenie się w lusterko do obserwacji dziecka. Innym polecanym gadżetem jest mata pod fotelik, która osłania podłogę samochodu przed zabrudzeniami, które mogą wystąpić w trakcie podróży z pociechą.

Rodzice wiedzą, jak kłopotliwe może być przemieszczanie się z najmłodszymi pociechami. Na szczęście w urozmaiceniu trasy na pomoc przychodzą akcesoria samochodowe, które uatrakcyjnią przejazd nawet najbardziej wymagającym dzieciom. Które gadżety zasługują na szczególną uwagę? To tablet dla pasażerów, gry (karciane, mobilne) oraz transmiter FM, który pozwala odtwarzać muzykę pochodzącą z zewnętrznych głośników na samochodowym zestawie audio.

Akcesoria samochodowe, które warto mieć w zanadrzu

Poza wspomnianymi gadżetami, które wpływają na poprawę komfortu i bezpieczeństwa w trakcie podróży, polecamy pamiętać również o akcesoriach samochodowych, które okażą się funkcjonalne podczas niespodziewanych wydarzeń. Do takich bez dwóch zdań należą:

  • Prostownik warsztatowy automatyczny — nieoceniony sprzęt, gdy dochodzi do rozładowania akumulatora. Pozwala na precyzyjne ładowanie, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

  • Ładowarka samochodowa — dostosowuje moc i natężenie prądu do urządzenia, które jest do niej podłączone. Wyposażona w dwa porty umożliwi jednoczesne korzystanie z dwóch urządzeń w czasie przemieszczania się samochodem.

  • Odkurzacz samochodowy — podręczny sprzęt, który pozwala na czyszczenie zabrudzeń powstałych w trakcie jazdy. Dzięki niewielkim kształtom umożliwia dojście nawet do trudnodostępnych miejsc.

Podsumowując, podczas podróży samochodem komfort i bezpieczeństwo są kluczowe. Akcesoria samochodowe odgrywają ważną rolę w zapewnieniu obu tych aspektów. Dzięki nowoczesnym gadżetom podróż samochodem staje się bardziej komfortowa i przyjemna. Warto inwestować w odpowiednie akcesoria, które nie tylko ułatwią podróż, ale także sprawią, że będzie ona bardziej bezpieczna. Długa podróż, podczas której kierowca pokonuje tysiące kilometrów, może być męcząca, ale odpowiednio dobrane akcesoria mogą uczynić ją bardziej znośną i przyjemną. A wszystkie niezbędne dodatki samochodowe znajdziesz w sklepie internetowym Biedronka Home.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!