piątek , 22 Luty 2019
Home Europa Francja – informator narciarski

Francja – informator narciarski

Portes du Soleil

Ogromny, łączący w sobie dwa narciarskie obszary region oferujący wszystko, czego tylko można oczekiwać na zimowym urlopie. Bogata infrastruktura turystyczna, 200 górskich kolejek i 250 stoków o różnym stopniu trudności to tylko kilka przykładów tutejszych atrakcji. Obszar ulokowany pomiędzy 950 i 2450 m n.p.m. skupia 14 miejscowości gwarantujących zróżnicowane cenowo noclegi i smaczne wyżywienie. Nie brakuje też wypożyczalni sprzętu, parków śnieżnych i tras o malowniczych krajobrazach.

Długość tras: 650 km, trasa biegowa 243 km

Stopień trudności tras: ok. 170 km łatwych, ok. 380 km średnich, ok. 100 km trudnych.

Wyciągi: 197 (w tym 13 gondoli)

Ceny: 176 euro za 6 dni dorośli, 132 euro dzieci

Dodatkowe atrakcje: 8 torów saneczkowych, 10 snow parków, 8 tras z nocnym oświetleniem, zjazdy z muldami, w tym słynny szwedzki mur, jazdy konne po zaśnieżonym krajobrazie, sanie z zaprzęgiem konnym, jazda na łyżwach, snowkiting, wspinaczka po lodzie lub loty helikopterem, szkoły i przedszkola narciarskie,

L‘Alpe d’Huez

Nazwa obejmuje zarówno miejscowość turystyczną, jak i ośrodek narciarski o rozbudowanej ofercie i dużej ilości tras. Monumentalna góra charakteryzuje się szczególnym układem zjazdów obejmujących aż 21 serpentyn. Trasa znana jest powszechnie w kolarskiego wyścigu Tour de France. Jest to zarazem największa miejscowość narciarska francuskich Alp. Stoki są tu idealnie utrzymane, sztucznie naśnieżane, częściowo oświetlone. Przeważają trasy łatwe, ale sporo jest też tych dla średniozaawansowanych. Sąsiedni lodowiec stwarza tez idealne warunki dla poszukujących mocnych wrażeń. Większość stoków jest usytuowana pomiędzy 1.120 a 3.330 m. Niezapomniany jest też obejmujący znaczną część terytorium Francji widok z tarasu widokowego na lodowcu Pic Blan. Alpe d’Huez oferuje wolny wstęp na basen, lodowisko, do hali sportowej – Palais des Sports i na liczne koncerty.

Długość tras: 250 km, trasa biegowa 50 km

Stopień trudności tras: ok. 52 km łatwych, ok. 129 km średnich, ok. 69 km trudnych.

Wyciągi: 81 (w tym 16 gondoli)

Ceny: 240,5 euro za 6 dni dorośli, 193 euro dzieci

Dodatkowe atrakcje: 2 tory saneczkowe, 2 snow parki, najdłuższy w Europie 16-km zjazd przy lodowcu Sarenne, trasy dla snowboardzistów i fanów Freestyle, Śnieżny Ogródek dla dzieci, olimpijskie lodowisko, korty tenisowe, hale do gry w squasha, podgrzewany, otwarty basen i centrum fitness.

Tańsze ośrodki narciarskie

Oferta narciarska we Francji obejmuje ośrodki o dużym zróżnicowaniu, a żeby pojeździć w naprawdę ciekawym otoczeniu i skorzystać z tańszej oferty noclegowej nie trzeba zaliczać największych i najważniejszych regionów. Oczywiście te mniej atrakcyjne i korzystniejsze cenowo również bywają dość uczęszczane i można się w nich spodziewać porannych kolejek do wyciągów, jednak dla przyjemności jazdy można zrezygnować z niektórych wygód. Odnosi się to również do uboższej infrastruktury, chociaż podstawowe zakupy i posiłek można znaleźć w każdej miejscowości, a wielu z nich także miejsce, w którym można wypić piwo czy lampkę wina. Proponowane ceny sa jeszcze atrakcyjniejsze, jeśli zakupu lub rezerwacji dokonuje się przez Internet. Oto kilka propozycji tańszych ośrodków narciarskich we Francji.

RisoulVars

Miasteczko Vars nie należy do rozbudowanych, a oferowane atrakcje raczej są ograniczone, można jednak skorzystać z lokalnego supermarkety i kilku mniejszych sklepików z pamiątkami. Jest to natomiast idealne miejsce dla rodzin z dziećmi z uwagi na odpowiednio przystosowane trasy i ograniczoną liczbę zimowych turystów. Risoul to niewielka miejscowość turystyczna o nowoczesnym charakterze, urozmaicona współczesnym budownictwem wielopiętrowym. Miejsce to szczególnie upodobała sobie młodzież szkolna i studencka, która w sezonie okupuje zarówno stoki, jak i miejscowe bary, restauracje i pozostała infrastrukturę turystyczną.

Długość tras: około 180 km oraz olbrzymie przestrzenie freeride’owe

Dodatkowe atrakcje: jeden z najlepszych snowparków w Europie, dyskoteki,

Ceny skipasów: 187 euro za 6 dni

Check Also

Gardaland

Europejskie parki rozrywki

Kto z nas nie ma od czasu do czasu ochoty poczuć się znów dzieckiem i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *