Jak się zabezpieczyć na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia za granicą?

Jak się zabezpieczyć na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia za granicą?
Jak się zabezpieczyć na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia za granicą?

Zamierzasz wyjechać za granicę, aby poznać inną kulturę, zobaczyć interesujące zabytki i spróbować lokalnych potraw? A może chcesz podróżować w celach zarobkowych? Niezależnie od celu, pomyśl zawczasu o swoim bezpieczeństwie. Poza granicami Polski nietrudno o wypadek, a opieka medyczna, ratownictwo, a nawet transport do szpitala są płatne. Aby uniknąć niespodziewanych wydatków, pomyśl o ubezpieczeniu podróżnym.

Polisa turystyczna została stworzona dla osób, które często wyjeżdżają poza granice Polski. Daje pewność, że po nieszczęśliwym zdarzeniu objętym ochroną towarzystwo pokryje wydatki. Dzięki temu nie trzeba ich regulować z własnej kieszeni.

Co obejmuje ubezpieczenie podróżne?

Zakres polisy turystycznej jest zależny od polityki wybranego towarzystwa. Większość firm, których oferty są dostępne np. na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-narciarskie, pokrywa koszty podstawowych usług, np.:

  • leczenia,
  • ratownictwa,
  • hospitalizacji,
  • transportu medycznego do Polski,
  • transportu zwłok.

Są też takie TU, które zapłacą np. za skorzystanie z pomocy stomatologa oraz zapewnią odszkodowanie za utratę lub zniszczenie bagażu. Ponadto w ramach ubezpieczenia turystycznego można zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków, od odpowiedzialności cywilnej, a nawet od zdarzeń, które miały miejsce pod wpływem alkoholu.

Dlatego dzięki polisie nie tylko unikniesz wydatków związanych z korzystaniem z usług medycznych za granicą. Możesz także otrzymać rekompensatę za urazy, które nastąpiły na skutek niespodziewanych zdarzeń. Towarzystwo weźmie też odpowiedzialność za pokrycie kosztów strat, które Ty wyrządzisz nieumyślnie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego?

Nie wiesz, którą polisę wybrać? Może Ci w tym pomóc sprawdzony ranking ubezpieczeń turystycznych. To zestawienie ofert od kilkunastu różnych towarzystw. Zawiera najważniejsze informacje o polisach, na które warto zwrócić uwagę, czyli:

  • zakres ochrony — jeśli zamierzasz np. pracować za granicą, sprawdź, czy ubezpieczenie obejmuje zdarzenia mające miejsce w pracy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że towarzystwo nie odmówi Ci wypłaty odszkodowania po przykrym wypadku;
  • sumę ubezpieczenia — to maksymalna kwota, jaką towarzystwo może wypłacić za określone zdarzenia. Jeśli np. koszty leczenia ją przekroczą, różnicę pokryjesz z własnej kieszeni. Dlatego zadbaj, aby suma ubezpieczenia była jak najwyższa;
  • cenę polisy — dzięki temu możesz sprawdzić, która propozycja jest najkorzystniejsza finansowo.

Pamiętaj, aby przy wyborze ubezpieczenia dokładnie porównać warunki dostępnych ofert. Od tego, na co się zdecydujesz, zależy Twoje poczucie bezpieczeństwa za granicą, a także zawartość portfela.

Nieszczęśliwy wypadek może przydarzyć się wszędzie — także za granicą. Warto wcześniej o tym pomyśleć i zabezpieczyć się finansowo. Dzięki ubezpieczeniu unikniesz wielu niepotrzebnych wydatków.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych! aby dowiedzieć się więcej!