czwartek , 13 Grudzień 2018
Home Europa Słowacja – informator narciarski
Słowacja-narty

Słowacja – informator narciarski

Smokowiec

Stary Smokovec położony jest około 50 km od polskiej granicy i ok. 23 km od Tatrzańskiej Łomnicy. Miejscowość liczy niecałe 6 tysięcy mieszkańców i jest najstarsza w Tatrach. Pomimo długich tradycji jednak nie jest to miejscowość bogata w atrakcje. Najwyższe stoki sięgają niewiele ponad 1000 m n.p.m., a większość z nich wystawiona jest na działanie promieni słonecznych, oferując zmienne warunki terenowe. Stoki są raczej płaskie i bardziej przydatne narciarzom biegowym niż zjazdowym natomiast Smokovec doskonale sprawdza się w przypadku tych osób, które nie mają wielkich umiejętności i chcą poćwiczyć przed wybraniem się w bardziej ekstremalne warunki. Poza tym duża miejscowość dysponuje sporą ofertą noclegową i wszystkimi udogodnieniami związanymi z większym skupiskiem mieszkalnym.

Podstawowe informacje:

Długość tras: 8,9 km tras zjazdowych

Stopień trudności tras: 2 trudne, 2 średnie, 3 łatwe

Wyciągi: 10 wyciągów, w tym kolejka linowa długości 1937 m.

Zakwaterowanie: pensjonaty 10-15 euro/doba bez wyżywienia, hotele 17-60 euro/doba.

Ceny: dorośli 28 euro w sezonie za dzień, 23 euro poza sezonem. Dzieci odpowiednio 20 i 15 euro.

Inne atrakcje: trasy i szkółka snowboardowa, sztuczne naśnieżanie, wieczorne oświetlenie stoku, kawiarenka internetowa, lokale gastronomiczne, apteka, pogotowie górskie, wypożyczalnie sprzętu, banki, parkingi.

Godziny otwarcia: 7.30-19.00, każdy parzysty poniedziałek od 9:00, Czw. – Sob: 18:45-21:00

Chopok – Jasna – Juh

Miejscowość Chopok to lokalizacja największego słowackiego ośrodka narciarskiego, w którym poza dobrze utrzymanymi trasami można znaleźć też wszystko, co potrzebne jest narciarzom, w tym serwisy narciarskie i mnóstwo innych atrakcji. Stoki przystosowane są też do uprawiania snowboardu oraz posiadają wytyczone strefy freerideowe. Jest to idealne miejsce do wyjazdów rodzinnych, podczas których miejsce dla siebie oraz odpowiednie atrakcje znajdą zarówno dzieci, jak i doświadczeni rodzice. Miejscowość jest usytuowana w odległości ok. 80 km od przejścia granicznego Chyżne i 100 km od Łysej Polany.

Podstawowe informacje:

Długość tras: 45 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności

Stopień trudności tras: 6 trudnych, 10 średnich, 5 łatwych

Wyciągi: 29 wyciągów i kolejek linowych

Zakwaterowanie: hotele górskie cena za dobę 25-50 euro, apartamenty i wille 25-30 euro/doba, chaty góralskie około 12-13 euro bez wyżywienia.

Ceny: karnet dzienny dla dorosłych to 33-35 euro, a dla dzieci 26-28 euro, skipasy po 2 euro.

Inne atrakcje: sztuczne oświetlenie do 21.00, system sztucznego zaśnieżania, strefy freeridowe, snow park, kawiarenka internetowa, restauracje, pizzerie, cafe bary.

Godziny otwarcia: 8.00-16.30 w sezonie

Check Also

Gardaland

Europejskie parki rozrywki

Kto z nas nie ma od czasu do czasu ochoty poczuć się znów dzieckiem i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *